اپل را هک کنید و 200 هزار دلار پاداش بگیرید!

به طور معمول با هک کردن یک شرکت بزرگ فناوری مانند اپل سر از زندان در خواهید آورد و هم‎چنین مبلغ گزافی را نیز به عنوان جریمه به شرکت مذکور بدهکار می‎شوید. اما اپل به تازگی از طرح جدید خود برای یافتن آسیب‎پذیری‎های محصولات خود از جمله سیستم عامل محبوب iOS پرده برداشته است. کسانی که بتوانند در این محصولات باگ‎های امنیتی را کشف کنند تا سقف 200 هزار دلار پاداش دریافت خواهند کرد.

سرپرست امنیتی اپل Ivan Krstic در کنفرانس هکرهای کلاه سیاه در شهر لاس وگاس از طرح جدید اپل سخن گفت. اقدام اپل موجب می‎شود این شرکت به طور غیر مستقیم با شرکت‎های خصوصی و حتی دولت‎هایی که به دنبال پیدا کردن راه‎های نفود به محصولات اپل هستند، وارد رقابت شود. برای دریافت مبلغ تعیین شده هکرها باید ثابت کنند باگ کشف شده می‎تواند به آن‎ها و دیگر کاربران امکان کنترل کامل محصولاتی مانند آیفون و آیپد را بدهد.

البته اپل با تمام هکرها در این زمینه همکاری نخواهد کرد و فقط محققان امنیتی که در گذشته موفق به همکاری با اپل شده بودند شامل این طرح خواهند شد. اما افرادی خارج از این حوزه نیز اگر بتوانند حفره‎ای بسیار مهم را کشف کنند می‎توانند اقدام به دریافت پاداش خود نمایند. اپل امیدوار است با این طرح بتواند مشکلات امنیتی را قبل از آن که هکرها به آن‎ها پی ببرند، رفع کند. البته اپل باید دقت کند که 200 هزار دلار مبلغ چندانی نیست و بسیاری دیگر از فعالان این حوزه حاضرند برای حفره‎های امنیتی محصولات اپل چندین برابر این مبلغ هزینه کنند.

منبع Phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد