ترامپ: اپل تولید محصولات خود را به آمریکا بیاورد تا از اعمال تعرفه جلوگیری کند!

همانطور که در خبر قبلی گفتیم، اپل به تازگی به دفتر تجاری آمریکا نامه‌ای ارسال کرده و در آن از سیاست های دولت و اعمال تعرفه بر روی کالاهای چینی انتقاد کرده است. ترامپ نیز در واکنش به اقدام اپل در توییتر خطاب به اپل گفته است که تولید محصولات خود را به آمریکا بیاورد.

ترامپ پیشنهاد داده که اگر اپل می خواهد از تعرفه های مالیاتی در امان بماند، باید کالاهای خود را در آمریکا تولید کند. ترامپ گفته است که این عمل مالیات صفر دارد و این یک انگیزه مالیاتی است. در چند وقت اخیر، ترامپ و تیم کوک چندین ملاقات با یکدگیر داشته‌اند و در جولای سال 2017، رئیس جمهور آمریکا گفت که مدیر عامل اپل قول داده که 3 کارخانه جدید در آمریکا راه اندازی کند. ترامپ گفت که می‌خواهد یکی از آنها بزرگترین کارخانه جهان قلمداد شود، جتی اگر این بزرگی، فقط چند سانت بیشتر از غول پیکرترین کارخانه چینی باشد!

با این حال ما نمی دانیم که آیا ترامپ اشتباه کرده است یا خیر، به هر حال تا به امروز و سال هاست اپل محصولات خود را در چین تولید می کند و فقط طراحی آنها در آمریکا صورت می گیرد، حال باید دید که عاقبت این جنگ به نفع چین تمام خواهد شد یا آمریکا، به هر حال پشت هر سیاستی، سیاستی نهفته است!

 

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها