فلای تودی

اپل بریدگی صفحه نمایش را از گوشی‌های آیفون 2020 حذف می‌کند؟

طبق گزارش‌های رسیده و براساس درخواست ثبت اختراعی که اخیراً از سوی اپل ارائه شده و همچنین اطلاعات بدست آمده از زنجیره تأمین اپل، بریدگی صفحه نمایش گوشی‌های آیفون که از آیفون 10 در سال 2017 به این سو اعمال شده، از برخی مدل‌های آیفون 2020 حذف خواهد شد. با دیجی رو همراه باشید.

به نقل از افشاگر معروف، LetsGoDigital، با توجه به پتنت‌ها (درخواست‌های ثبت اختراع) و داده‌هایی که جمع‌آوری شده مدل آیفون رده بالای 2020 به یک نمایشگر بدون بریدگی مجهز خواهد بود و فناوری تاچ آی دی (Touch ID) به زیر نمایشگر انتقال یافته و نیز فیس آی دی (Face ID) حذف خواهد شد. شاید این سؤال هم برای شما پیش بیاید که اپل برای دوربین سلفی آیفون 12 چه فکری دارد؟ در جواب این سوال باید گفت که با حذف بریدگی، دوربین سلفی آیفون 12 یا مانند اسکنر اثر انگشت در زیر نمایشگر قرار می‌گیرد یا در حاشیه کوچک کنار صفحه نمایش جای خواهد گرفت.پتنت جدید اپل آیفون بدون بریدگی دوربین سلفی

تصاویری که در مدارک مربوط به ثبت اختراع اپل در ژاپن و در تاریخ 23 دسامبر (3 دی) به ثبت رسیده، گوشی آیفون را بدون بریدگی نشان می‌دهد. اپل مطمئناً به دنبال خلاص شدن از بریدگی است اما دقیقاً مشخص نیست چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد. منابع مختلفی پیش از این گزارش داده بودند که اپل می‌خواهد دوربین سلفی و همچنین اسکنر اثر انگشت را به زیر نمایشگر آیفون‌های بعدی انتقال دهد اما هنوز معلوم نیست که آیا این فناوری برای آیفون‌های 2020 به موقع آماده خواهد شد یا نه.

تولیدکنندگان گوشی به مرجله‌ای رسیده‌اند که امکان دستیابی به این نوع فناوری وجود دارد، هرچند هنوز این فناوری مراحل اولیه خود را طی می‌کند و احتمالاً با قرار گرفتن دوربین زیر نمایشگر کیفیت تصویر هم تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. در حال حاضر، برخی گوشی‌های موجود از دوربین سلفی کشویی استفاده می‌کنند تا صفحه نمایش جلوی آن تا حد امکان یکپارچه و بدون بریدگی باشد. اما  بد نیست بدانید که تولیدکنندگان دیگری مثل سامسونگ نیز به دنبال طراحی پرچمدارهای بعدی خود با دوربین‌های زیر نمایشگر هستند. در نهایت، با وجود خبرهای اخیر، ما انتظار داریم حداقل برخی از گوشی‌های آیفون 12 همچنان بریدگی خود را حفظ کنند.

منبع techradar
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها