ترکش‌های کرونا؛ اپل عرضه آیفون 9 را تا زمانی نامعلوم به تعویق انداخت!

یک منبع داخلی در شرکت اپل به Cult of Mac گفته که این شرکت عرضه آیفون 9 را تا زمانی نامعلوم به تعویق انداخته است. با توجه به افزایش شیوع کرونا در ایالات متحده و ممنوع اعلام شدن تجمعات بیش از 1000 نفری در سانتا کلارا تا پایان ماه جاری میلادی، رویداد WWDC اپل نیز احتمالاً لغو خواهد شد.

البته موضوع تنها عدم امکان برگزاری رویداد WWDC نیست. بلکه به واسطه شیوع گسترده کووید-19 در چین و بسته شدن کارخانه‌ها، خط تولید اپل با مشکلات زیادی روبرو شده است.

این منبع داخلی گفته: “وقتی محصولات آماده نیستند، چرا باید رویداد برگزار شود؟” ظاهراً، اپل یک جدول زمانی اولیه برای شروع دوباره تولید گوشی‌های آیفون آماده کرده، اما از آنجا که اوضاع روز به روز تغییر می‌کند، این شرکت نمی‌خواهد با اعلام یک تاریخ رسمی، خود را متعهد کند و در نتیجه در حال حاضر هیچ اشاره‌ای به زمان رونمایی از آیفون 9 و نسخه جدید آی او اس نشده است.

گوشی آیفون 9

به گفته این منبع آگاه، مشکلاتی که در روند تولید دو محصول “اصلی” اپل (احتمالاً منظور آیفون 9 و آیپد پرو است) به وجود آمده، باعث تأخیر در آماده‌سازی آن‌ها شده است. اپل با آیفون 9 قصد دارد دوباره به سبک طراحی آیفون 8 بازگشته و دکمه تاچ آی دی را به آن اضافه کند، در حالی که تمرکز اصلی در آیپد پروی جدید،‌ بهبود سخت افزار دوربین بوده است. بر اساس آنچه که شنیده شده، یک لنز عریض، یک لنز فوق عریض و یک لنز تله فوتو، به علاوه یک سنسور مدت پرواز سه‌بعدی تشکیل دهنده دوربین آیپد پرو خواهند بود.

به نظر می‌رسد اپل زمان عرضه آیفون 9 را حداقل یک بار به تأخیر انداخته است. چون پیش از این، اطلاعات غیررسمی حکایت از برگزاری رویداد معرفی این محصول در اواسط ماه مارس داشتند که این تاریخ بعداً به 31 مارس تغییر پیدا کرد. البته از آنجا که اپل هیچ تاریخی را به صورت رسمی اعلام نکرده بود، نیازی به لغو کردن چیزی هم نداشته و این‌ها به عنوان اتفاقات داخلی شرکت محسوب می‌شوند. به هر حال باید منتظر مانند و دید زنجیره تأمین اپل در چین، چه زمانی قادر به از سرگیری تولید آیفون 9 و آماده‌سازی آن برای ورود به بازار خواهد بود.

0 0 رای
امتیاز به این مطلب
آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها