آی او اس 12 روی 85 درصد دستگاه‌ های اپل نصب شده است

کنفرانس WWDC اپل در روز گذشته بدون شک روی طیف گسترده‌ای از سیستم عامل‌های آپدیت شده شرکت از جمله iOS 13  و watchOS 6 و iPadOS جدید آن متمرکز بود. با این حال این شرکت در خلال کنفرانس به محبوبیت آپدیت آی او اس 12 در سال گذشته اشاره کرد و طبق معمول به نقد از اندروید پرداخت.

پس از رسیدن به نرخ استفاده و نصب 50 درصدی کاربران در کمتر از یک ماه و سپس افزایش این نرخ به 80 درصد در پایان ماه فوریه، این غول مستقر در سیلیکون، روز گذشته تایید کرد که آی او اس 12 را می‌توان در 85 درصد آیفون‌ها، آیپدها و آیپادها دید. برای مقایسه به نسخه قبلی یعنی آی او اس 11 اشاره کرد که تا اوایل سپتامبر نتوانسته بود به نرخ استفاده و نصب 85 درصد برسد و بعد از آن هم به دلیل انتشار سیستم عامل آی او اس 12 این نرخ شروع به کاهش کرد.

مقایسه نرخ استفاده از اندروید 9 پای و آی او اس 12

جالب‌تر آنکه نسخه‌ی iOS 12 نسبت به همه نسخه‌های قبلی آی او اس، روی سیستم‌های بیشتری نصب شده است. نسخه‌های قبلی مانند آی او اس 9 و 10 به بالاترین نرخ استفاده و نصب 88 و 87 درصدی رسیدند. اما در آن زمان پایه نصب اپل به میزان زیادی کوچکتر بود به این معنی که هر درصد معادل تعداد دستگاه‌های کمتری بود.

مدیر عامل اپل، تیم کوک نیز مشتاقانه به بیان این حقیقت پرداخت و گفت که  جدیدترین ارقام این کمپانی در مقایسه با جدیدترین ارقام شرکت‌های دیگر” کاملا متفاوت است. جدیدترین نسخه گوگل، اندروید 9 پای را تنها در 10 درصد دستگاه‌ها می‌توان مشاهده کرد و این در حالی است که این نسخه تنها یک ماه قبل از آی او اس 12 منتشر شده است. با این حال، هنوز هم باید اشاره کرد که پایه اندروید نصب شده بسیار بیشتر و طیف وسیعی از دستگاه‌های موجود برای مصرف کنندگان بسیاری از شرکت‌ها را در بر می‌گیرد که این امر آپدیت‌ کردن همه آن‌ها را سخت کرده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar