اپل واقعیت افزوده را با اپلیکیشن دوربین آیفون تلفیق می‌کند

اپل بر این باور است که آینده از آن واقعیت افزوده خواهد بود و این تکنولوژی پتانسیل‌های بهتری نسبت به واقعیت مجازی در اختیار دارد. با توجه به موفقیت پوکمون گو تقریباً باید با نظر اپل موافق باشیم هرچند که به نظر می‌رسد هنوز این تکنولوژی به اوج خود نرسیده و اپلیکیشن های بهتری نیز در این زمینه در آینده عرضه خواهند شد.

اکنون بنابر گزارش Business Insider، اپل قصد دارد تکنولوژی واقعیت افزوده را درون اپلیکیشن دوربین آیفون یکپارچه کند. هنوز مشخص نیست اپل به این وسیله قصد دارد چه ویژگی‌هایی را در اختیار کاربر قرار دهد اما می‌توان حدس زد این تکنولوژی به پوشش اطلاعات بر روی صفحه نمایش کمک خواهد کرد و اطلاعاتی نظیر موقعیت جغرافیایی، قراردادن اشیا داخل عکس و … را بر روی صفحه نمایش دیوایس نمایان می‌کند. علاوه بر این، این تکنولوژی همچنین می‌تواند در زمینه مسیریابی مورد استفاده قرار گیرد تا اپلیکیشن دوربین به کمک این تکنولوژی بتواند مسیر را به کاربر نشان دهد.

به طور کلی امکانات این تکنولوژی نامحدود است و از آنجاییکه تیم کوک نیز رابطه بسیار خوبی با واقعیت افزوده دارد و بارها قابلیت‌های این تکنولوژی را ستوده است، عجیب بود اگر این کمپانی راهی برای استفاده از این تکنولوژی در دیوایس های خود پیدا نمی‌کرد. همچنین نباید فراموش کرد که اپل مدتی پیش کمپانی واقعیت افزوده Metaio را در جهت پیشبرد اهداف خود خریداری کرد.

علاوه بر این پیش از این نیز اخباری مبنی بر علاقه اپل به استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده در عینک‌های هوشمند یا سیستم‌های رانندگی اتومبیل نیز منتشر شده بود. با این حال تا انتشار اخبار و جزییات بیشتر در این رابطه فعلاً باید منتظر ماند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها