انتشار لیست تغییراتی که به‌روزرسانی iOS 11.3 به همراه خواهد داشت

اپل اخیراً از تمام تغییرات عمده جدیدی که قرار است با عرضه به‌روزرسانی iOS 11.3 در گوشی‌های آیفون اعمال شود، پرده برداشته است. این به‌روزرسانی جدید یک پچ یا وصله نرم افزاری بسیار مهم خواهد بود، زیرا کاربران به گزینه ای برای غیرفعال کردن ویژگی مدیریت باتری، که باعث افت عملکرد آیفون‌های قدیمی‌تر می‌شود، دست پیدا خواهند کرد.

علاوه بر مورد مذکور، ویژگی های مهم دیگری نیز در بروز رسانی جدید اپل وجود دارد و در اینجا می توانید لیست کامل تمام تغییراتی که در بیانیه مطبوعاتی اپل به آن‌ها اشاره شده است، مشاهده نمایید:

1- اضافه شدن ویژگی جدیدی که سلامت باتری را بررسی کرده و نمایش می‌دهد و در صورتی که نیاز به سرویس باتری وجود داشته باشد، توصیه‌های لازم را به کاربر ارائه خواهد کرد. برای دسترسی به این قابلیت در آیفون 6 و مدل‌های جدیدتر می توان به تنظیمات گوشی و سپس بخش باتری، مراجعه کرد.

2- کاربران امکان فعال و یا غیرفعال کردن ویژگی مدیریت باتری را که برای به حداکثر رساندن عملکرد گوشی‌های آیفون در نظر گرفته شده است، خواهند داشت. این ویژگی در قسمت باتری در منوی تنظیمات گوشی قرار داد و در حال حاضر در گوشی‌های آیفون 6، آیفون 6 اس، آیفون SE، و آیفون‌های نسل هفتم در دسترس قرار گرفته است.

3- در این به‌روزرسانی ARKit 1.5 به توسعه دهندگان معرفی خواهد شد. ARKit قادر خواهد بود تا اشیای مجازی را بر روی دیوار، در و دیگر سطوح عمودی قرار دهد. علاوه بر این، قادر خواهد بود سطوحی با شکل نامنظم را با شیوه‌ای دقیق‌تر اسکن و ترسیم نماید. همچنین رزولوشن دید دنیای واقعی از طریق دوربین 50 درصد بیشتر شده و از قابلیت فوکوس خودکار نیز پشتیبانی خواهد کرد.

4- یک ویژگی جدید به نام Health Records به برنامه سلامت (Health) گوشی اضافه خواهد شد. این ویژگی قادر خواهد بود تا اطلاعات مختلفی را از بیمارستان ها، کلینیک ها، و خود برنامه جمع آوری و سازماندهی کرده و بدین ترتیب امکان دسترسی سریع‌تر به داده‌های پزشکی را مهیا نماید. داده های این سرویس رمزگذاری شده بوده و توسط رمز عبور محافظه خواهند شد.

آیفون 7 پلاس

5- چهار شخصیت جدید به انیموجی‌ها اضافه خواهند شد که شامل شیر، خرس، اژدها، و جمجمه می باشند.

6- موزیک ویدیوها به برنامه Apple Music اضافه خواهند شد.

7- بهبود وضعیت نمایش اخبارهای منتخب و ویدیوها در بخش ” For You” در اپلیکیشن Apple News.

8- قابلیت چت و گفتگوی کاری به صورت بتا به برنامه پیام رسان اضافه می‌شود. این ویژگی به کاربران اجازه خواهد داد تا راحت‌تر از گذشته بتوانند با مراکز کسب و کار ارتباط برقرار کنند.

9- پشتیبانی از مکان‌یابی پیشرفته موبایلی (AML) برای ارسال خودکار موقعیت مکانی کاربر به مراکز اورژانس و فوریت‌های پلیسی هنگام برقراری تماس با این مراکز. البته این قابلیت تنها در کشورهایی که از AML پشتیبانی می کنند، قابل استفاده خواهد بود.

10- سیستم احراز هویت نرم افزار HomeKit به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا پشتیبانی از HomeKit را به لوازم جانبی موجود اضافه کنند.

اپل در حال حاضر آی او اس 11.3 را برای اعضای برنامه توسعه سیستم عامل آی او اس (iOS Developer Program) در دسترس قرار داده و بتای عمومی آن را در طی هفته‌های آینده عرضه خواهد کرد. همچنین این شرکت اشاره نموده که نسخه نهایی این به‌روزرسانی جدید در فصل بهار عرضه خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها