فروش دستگاه‌های iOS برای نخستین بار از دستگاه‌های ویندوزی پیشی گرفت

اپل در سال 2015 یک جهش بزرگی در فروش محصولات خودش را تجربه کرد. به طور کلی می‌توان این قضیه را از شور و شوقی که کاربران دستگاه‌های iOS جدید مانند آیفون 6اس و 6اس پلاس دارند حس کرد.

از سوی دیگر نیز مایکروسافت، ارائه ویندوز 10 را به مدت یک سال به صورت رایگان آغاز نمود تا بتواند کاربران را به این گونه جذب نماید. هرچند که این قضیه هم در روند پیشرفت اپل تاثیرات زیادی نگذاشت تا آن که امروز خبری بر روی خروجی وبسایت‌های بین المللی با مضمون پیشی گرفتن iOS از ویندوز درج شود.

اگر ما در مورد کمپانی‌های خدمات فناوری که در سال گذشته انتظارات مردم را بالا برده اند صحبت می‌کنیم، همواره مایکروسافت را باید یک شرکت در اوج دانست. این شرکت هنوز هم کاملترین ویندوز را در قالب ویندوز 10 ارائه می‌دهد و علاوه بر آن، بر روی محصولاتی از جنس آینده نظیر هولولنز نیز مشغول به کار است. اما این نکته غیر قابل کتمان است که حتی عرضه ویندوز 10 نیز نتوانست باعث افزایش تقاضای خرید کامپیوتر‌های شخصی شود.

روند کاهش تدریجی فروش رایانه‌های شخصی ویندوزی، اتفاق تازه ای نیست و ما این قضیه را در چهار سال گذشته نیز شاهد بوده ایم. به گزارش گارتنر سه ماهه چهارم سال گذشته برای پنجمین سال پیاپی بود که با کاهش داد و ستد بازار کامپیوتر‌های شخصی مواجه بوده ایم.بازار کامپیوتر‌ها در این سال نسبت به سه ماهه چهارم سال 2014، افولی 8.3 درصدی را تجربه کرده است.

اما سیستم عامل اپل تجربه ای کاملاً متفاوت از مایکروسافت را به خود دیده است. در حالی که فروش دستگاه‌های ویندوزی به 275 میلیون واحد رسیده است، اپل بیش از 300 میلیون دستگاه iOS را فروخته است.
این افزایش در فروش اپل را می‌توان با ورود پرچمداران جدید اپل، آیفون 6اس، آیفون 6اس پلاس و آیپد پرو مرتبط دانست و انتظار داشت که سه ماهه نخست سال جدید میلادی نیز، با برتری اپل به پایان برسد. علاوه بر آن دلایلی مانند تولید تلفن‌های 4 اینچی محبوب در سال جاری و همچنین سازگاری بیش از 75 درصد دستگاه‌های اپل با جدیدترین سیستم عامل خود iOS 9 از عمده دلایل این برتری خواهند بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع fossbytes
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.