اپل آیتونز را به فروشگاه ویندوز می‌آورد!

دیروز خبر اضافه شدن نسخه دسکتاپ اپلیکیشن آیتونز (iTunes) به فروشگاه ویندوز (Windows Store) همه را شگفت زده کرد. دیروز در اقدامی پیش‌بینی نشده در مراسم Build developer، مایکروسافت اعلام کرد به زودی با همکاری اپل آیتونز را وارد فروشگاه ویندوز خواهد کرد. شاید این خبر زیاد جنجالی و مهم نباشد ولی آيتونز یکی از بیشترین اپلیکیشن‌های جستجو شده در ویندوز استور بوده که نشان از محبوبیت بالای آن در میان کاربران ویندوزی است.

از سوی دیگر مایکروسافت احتیاج به جذب اپلیکیشن‌هایی مانند ادوب و مرورگر کروم دارد. البته نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهند احتمال اضافه شدن مرورگر کروم به ویندوز استور بعید به نظر می‌رسد؛ چرا که گوگل نیاز به کار کردن دوباره روی این مرورگر خواهد داشت تا بتواند از لحاظ امنیتی نیازهای اپلیکیشن‌های مایکروسافت را حفظ کند. در حال حاضر اپلیکیشن‌های ویندوز استور از مرورگر مایکروسافت اج جستجو می‌شوند و نسخه دسکتاپ مرورگر کروم تنها موتور جستجوگر بسته می‌باشد. اگر گوگل تصمیم بگیرد تا به ویندوز استور اضافه شود باید همانند پیوستن به سیستم آی او اس باید از ابتدا این مرورگر را بسازد که احتمال آن بسیار پایین خواهد بود.

در هر صورت اضافه شدن آیتونز به ویندوز استور قدمی مثبت برای کمپانی مایکروسافت محسوب می‌شود ولی هنوز زمان زیادی برای اضافه شدن این اپ به استور ویندوز و ارزیابی آن در این استور باقی مانده است. برای خبرهای بیشتر از محصولات کمپانی مایکروسافت همراه دیجی رو باشید.

منبع theverge
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.