فلای تودی

سرویس Apple Music برای اندروید نیز ارائه خواهد شد

معمولا همایش Google I/O همان مقدار که برای طرفداران اندروید هیجان انگیز می باشد برای دوستداران محصولات اپل نیز خبر های خوبی به ارمغان می آورد زیرا گوگل همواره سعی کرده که برخی از بهترین نرم افزار ها و سرویس های خود را برای محصولات اپل نیز عرضه کند. در مقابل، همایش WWDC اپل کاملا بر عکس می باشد و معمولا چیزی برای عرضه به طرفداران اندروید نداشته است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

اما در کنفرانس اخیر WWDC خبر تعجب برانگیزی منتشر شد و آن هم اینکه شرکت اپل قصد دارد سرویس جدید موسیقی خود به نام Apple Music را برای کاربران اندروید نیز در دسترس قرار دهد.

بنابر این در این جا لازم می دانیم توضیحاتی را در خصوص این سرویس برای خوانندگانی که احتمالا از کاربران اندروید بوده اند و تا کنون اطلاعی از این سرویس نداشتند، ارائه نماییم.

Apple-Music-03سرویس Apple Music یک سرویس پخش موسیقی های آنلاین می باشد که قرار است در روز 30 ژوئیه برای سیستم عامل های iOS، OS X و ویندوز منتشر شود و از همان ابتدا بالغ بر 30 میلیون آهنگ از خواننده های مختلف را در دسترس کاربران قرار خواهد داد. البته شایان ذکر است که نسخه اندروید این سرویس در فصل پاییز ارائه خواهد شد و همانند سرویس موسیقی گوگل در این سرویس نیز می توانید آهنگ های خود را به صورت زنده پخش کنید.

اپل تاکید زیادی بر روی انتخاب های کاربران دارد و یک بخش “For You” (برای شما) در برنامه خود قرار داده و در آن با توجه به عادت ها و علایق شما به معرفی آلبوم ها، آهنگ های جدید و لیست های پخشی که ممکن است به آن ها علاقه مند باشید، می پردازد.

این سرویس همچنین از دستیار صوتی اپل یعنی Siri نیز پشتیبانی می کند و می توانید با به زبان آوردن آنچه که قصد شنیدن آن را دارید فورا به هدف خود برسید. مثلا می توانید از برنامه بخواهید تا بهترین آهنگ های یک بازه زمانی مشخص را برایتان پخش کند. البته با توجه به عدم وجود سرویس Siri بر روی دستگاه های اندرویدی هنوز مشخص نیست که این قابلیت چگونه به تلفن های هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید منتقل خواهد شد.

Apple-Music-02اپل در سرویس موسیقی جدید خود از یک کانال رادیویی به نام Beats1 نیز استفاده خواهد کرد که به پخش 24 ساعته موسیقی خواهد پرداخت و توسط DJs Zane Lowe، Ebro Darden و Julie Adenuga اداره خواهد شد. شبکه های رادیویی دیگری نیز به این سرویس اضافه خواهند شد که هر کدام به ژانر های متفاوتی از موسیقی اختصاص خواهند داشت و همگی توسط انسان ها ساخته و مدیریت خواهند شد نه به صورت یک برنامه کامپیوتری.

ویژگی دیگری که اپل در این برنامه قرار داده Connect نام دارد و به گروه های موسیقی اجازه می دهد تا محتویاتی مانند عکس ها، ویدیو ها و متن آهنگ ها را در اختیار طرفدارن خود قرار دهند. کاربران نیز در این قسمت می توانند نظرات خود را در رابطه محتویات ارائه شده بیان کنند و یا آنها را به اشتراک بگذارند. اپل قبلا این قابلیت را تحت نام Ping امتحان کرده بود و چندان موفق نبود ولی این بار این شرکت با تجربه تر شده و شاید بتواند این ویژگی را در بین کاربران محبوبیت ببخشد.

هزینه استفاده از سرویس Apple Music برای هر نفر ماهانه 9.99 دلار خواهد بود که تقریبا با دیگر سرویس های مشابه یکسان می باشد ولی اپل طرح ویژه ای هم برای سرویس خود در نظر گرفته که طرح خانواده نام دارد و تا 6 نفر می توانند با هزینه ماهانه فقط 14.99 دلار از این سرویس استفاده کنند. طرح خانواده اپل پیشنهاد بسیار خوبی می باشد که در سایر سرویس های پخش موسیقی نظیر ندارد. البته باید یادآوری کنیم که کاربران می توانند جهت امتحان کردن این سرویس، برای مدت سه ماه به صورت آزمایشی و رایگان از آن استفاده کنند.

منبع: androidandme.com

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد