عرضه دومین نسخه آزمایشی macOS 10.12 Sierra برای توسعه‌دهندگان

اپل امروز دومین نسخه بتای سیستم‌عامل دسکتاپ بعدی خود یعنی Mac 10.12  را بانام macOS 10.12 Sierra ارائه داد. این نسخه آزمایشی برای توسعه‌دهندگان اپل در دسترس است.

ویژگی جدید و جالب در سیستم‌عامل macOS 10.12 Sierra، دستیار شخصی سیری است. دستیار شخصی درگوشی‌های آیفون که از زمان ارائه سیستم‌عامل iOS5 در آیفون 4s ارائه شد. همچنین ویژگی‌های دیگری نیز هستند که می‌توان مشابه آن را در iOS 10 یافت. یکی از این ویژگی‌ها مرتب کردن عکس‌ها بر اساس چهره عکس‌ها است.

تقریباً می‌شود گفت که اپل روالی شبیه به مایکروسافت را برای آوردن دستیار شخصی سیری به سیستم‌عامل دسکتاپ در پیش‌گرفته است. یک سال پیش نیز مایکروسافت دستیار شخصی به نام کورتانا را به‌ عنوان دستیار شخصی برای ویندوز جدید خود یعنی ویندوز 10 ارائه داد.

در نکات انتشاریافته برای این نسخه آزمایشی چیزهای زیادی در رابطه با ویژگی‌های آن گفته‌شده است. اما یک لیست بلندپایه دیگر نیز مخصوص مشکلات و باگ‌های حل‌شده است. اما توسعه‌دهندگان اپل این نکته را باید به یاد داشته باشند که نرم‌افزار توسعه Xcode 7.3.1 با سیستم‌عامل macOS Sierra سازگار نیست و شما نیاز به نرم‌افزار توسعه Xcode 8 Beta دارید.

پس از نصب آخرین نسخه از این سیستم‌عامل شما شاهد ارائه به‌روزرسانی برای iTunes 12.5 هستید. که البته یک به‌روزرسانی جزئی محسوب می‌شود.

نسخه macOS Sierra Beta تنها برای توسعه‌دهندگان اپل در دسترس است. اگر شما منتظر عرضه نسخه عمومی آن هستید، تقریباً باید دو هفته منتظر بمانید. تقریباً نسخه عمومی آن بعد از عرضه سومین نسخه آزمایش برای توسعه‌دهندگان عرضه می‌شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع neowin
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.