گزارش مالی جدید اپل؛ رکورد فروش آیفون در فصل تعطیلات شکست

روز گذشته اپل گزارش مالی جدید خود را منتشر کرد که نشان از افزایش 9 درصدی درآمد این شرکت در مقایسه با سه ماهه اول سال مالی گذشته (91.8 میلیارد دلار) دارد. همچنین، این رقم از پیش‌بینی‌های تحلیلگران (88.5 میلیارد دلار) هم فراتر بوده است. درآمد سخت افزاری اپل هم در این مدت بسیار بیشتر شده و در طول یک سال گذشته یک رکورد محسوب می‌شود.

اپل بیش از نیمی از درآمد خود در سه ماهه نخست مالی 2020 را مدیون فروش گوشی‌های بوده است. این شرکت در طول این مدت 55.96 میلیارد دلار از فروش آیفون درآمد داشته و از پیش بینی 51.5 میلیارد دلاری وال استریت هم فراتر رفت. در همین حال، فروش بخش سخت‌افزارهای جانبی اپل هم که شامل هوم پاد، اپل واچ و ایرپاد می‌شود، نسبت به سال گذشته افزایش داشته و از 7.3 میلیارد دلار به 10 میلیارد دلار رسیده است. تیم کوک، مدیر عامل اپل اذعان کرده که آیفون 11 و 11 پرو رشد بسیار خوبی داشته‌اند و آن‌ها را قویترین خط تولید آیفون تاکنون نامیده است.

ایرپاد

اپل در سه ماهه اول مالی از بخش خدمات نیز 12.72 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. اگر چه این عدد از آنچه که پیش‌بینی شده بود (12.98 میلیارد دلار) تاحدودی کمتر است، اما نسبت به مدت مشابه سال گذشته (10.87 میلیارد دلار) افزایش خوبی داشته است.

اپل برای سه ماهه بعدی خود درآمدی بین 63 تا 67 میلیارد دلار را پیش‌بینی کرده و دلیل این کاهش احتمالی درآمد نیز شیوع ویروس کرونا عنوان شده است. بخشی از زنجیره تأمین اپل در شهر ووهان قرار دارد که مرکز شیوع این ویروس شناخته می‌شود و از همین رو می‌تواند در روند تولید و در نتیجه فروش محصولات شرکت خلل وارد کند.

تحلیل‌گران معتقدند اپل در سال 2020 می‌تواند موفق‌تر از سال گذشته ظاهر شود و از لحاظ مالی پیشرفت داشته باشد. به خصوص اینکه گفته می‌شود در آیفون‌های امسال پشتیبانی از شبکه‌های فایو جی هم اضافه خواهد شد و همین موضوع می‌تواند انگیزه خوبی برای خرید آیفون‌های جدید در مناطق دارای پوشش فایو جی باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.