گزارش مالی ال جی موبایل برای سال 2020؛ پول سوزی به جای پول سازی!

هفته‌های گذشته چندین گزارش‌ها در خصوص آینده مبهم کمپانی ال جی در بازار موبایل منتشر شد و این یک دلیل واضح دارد: وضعیت ال جی موبابل (LG Mobile) اصلاً خوب نیست و این بخش همچنان به جای پول سازی، پول سوزی می‌کند! امروز، این شرکت کره‌ای گزارش مالی خود مربوط به سه ماهه چهارم سال 2020 را منتشر کرده و اعداد نشان می‌دهند که بخش موبایل در سال گذشته میلادی ضرر 841.20 میلیون داری داشته است!

ال جی وینگ

میزان ضرر ال جی موبایل در بازه سه ماهه اکتبر تا دسامبر نیز به تنهایی برابر با 248.5 میلیون دلار بوده و این بیست و سومین سه ماهه متوالی است که با ضرر به پایان می‌رسد! در این گزارش، فروش ضعیف گوشی‌های رده بالای ال جی و کمبود تراشه‌های فور جی به عنوان عمده‌ترین مشکلات و دلایل ضرر دهی ذکر شده‌اند. ارزش فروش گوشی‌های ال جی در سه ماهه آخر سال 2020 در مجموع برابر 1.24 میلیارد دلار بوده که 9.2 درصد کمتر از سه ماهه سوم است اما در عین حال تقریبا 5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نشان می‌دهد.

گزارش مالی ال جی موبایل 2020

علیرغم اوضاع بد مالی، ال جی معتقد است که تمرکز بیشتر روی فایو جی به تقاضای بیشتر برای گوشی‌های هوشمند این شرکت منجر خواهد شد زیرا انتظار می‌رود میزان تقاضای بازار در سال 2021 به سطح قبل از همه‌گیری کرونا بازگردد. در این گزارش همچنین اشاره شده که ال جی به دقت عملکرد بخش موبایل را زیر نظر دارد و در صورت رسیدن به یک جمع‌بندی مناسب، آن را با مخاطبان و شرکای خود به اشتراک خواهد گذاشت.

مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.