اپل: انفجار گوشی‌های آیفون در چین تقصیر ما نبوده است

همان طور که اطلاع دارید، در پی اتفاقاتی که برای گلکسی نوت 7 رخ داد و این گوشی پرچمدار در گوشه و کنار جهان منفجر شده و آتش گرفت، کمپانی کره‌ای سامسونگ به سرعت اقدام به فراخوانی آن‌ها نمود که در نهایت تلاش‌ها برای برطرف کردن مشکل نتیجه نداد و خط تولید گلکسی نوت 7 با فاصله کمی از عرضه آن، برای همیشه متوقف شد.

این اتفاقات و خاطره بدی که در ذهن دارندگان نوت 7 باقی مانده، باعث شده تا حساسیت زیادی نسبت به اخبار انفجار و آتش گرفتن گوشی‌های هوشمند وجود داشته باشد. در یکی از تازه‌ترین موارد نیز خبر انفجار گوشی‌های آیفون در کشور چین، باعث نگرانی کاربران این محصول شده است.

انفجار گوشی‌های آیفون در چین البته به کسانی که از این بابت نگرانی دارند باید گفت، به نظر نمی‌‌رسد اپل با مشکلی مشابه با سامسونگ مواجه شده باشد. طبق اعلام اپل، تحقیقات انجام شده از سوی این شرکت نشان می‌دهد که هیچ ایراد سخت افزاری در گوشی آیفون وجود نداشته و بنابراین این مسئله دلیل انفجار نبوده است. این شرکت همچنین اشاره کرده که گوشی‌های بررسی شده با صدمات فیزیکی شدیدی مواجه شده‌اند که منجر به انفجار آن‌ها گردیده است.

این بدان معنی است که ممکن است افتادن گوشی‌ها و یا وارد شدن ضربه به آن‌ها باعث شده باتری لیتیوم یون آن‌ها منفجر شود. البته پیش از این هم در مورد انفجار باتری‌های لیتیوم یون در صورت وارد شدن ضربه فیزیکی به آن‌ها، چیزهایی شنیده بودیم و به همین علت، دلایل ذکر شده از سوی اپل چندان هم دور از ذهن نیست. با این حال احتمالات دیگری هم در مورد علت انفجار وجود دارد، مانند جلوگیری از تبادل گرمای گوشی با محیط و یا استفاده از لوازم جانبی جعلی و تأیید نشده.

بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده است، 99 درصد از شارژرها و لوازم جانبی گوشی‌های هوشمند، ناامن بوده و بنابراین می‌توانند به عنوان یکی از علل آتش گرفتن آن‌ها در نظر گرفته شوند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar