سامسونگ با ارائه یک به‌روزرسانی، مانع شارژ شدن باتری گلکسی نوت 7 خواهد شد

پیش از این گزارشی منتشر شده بود مبنی بر اینکه تمامی گلکسی نوت 7 های باقیمانده در منطقه آمریکا به زودی غیر فعال شده و شرکت سازنده با ارائه یک به‌روزرسانی، مانع از شارژ شدن باتری آن‌ها خواهد شد.

حال سامسونگ تأیید نموده که در تاریخ 19 دسامبر (29 آذر) یک به‌روزرسانی جدید برای گلکسی نوت 7 در آمریکا ارائه خواهد کرد که مانع از شارژ شدن گوشی شده و امکان استفاده از آن به عنوان یک تلفن همراه را حذف خواهد کرد.

چندی پیش وب سایت The Verge با انتشار گزارشی مدعی شده بود که پیامی با مضمون زیر به دارندگان این گوشی هوشمند در آمریکا ارسال شده است:

تا 15 دسامبر، سامسونگ تغییراتی در نرم افزار گلکسی نوت 7 اعمال خواهد کرد تا مانع شارژ شدن باتری آن شود. این گوشی هوشمند از کار خواهد افتاد.

انفجار گلکسی نوت 7البته شبکه مخابراتی این کشور و همچنین سامسونگ واکنشی به این گزارش نشان ندادند. اما با این حال می‌شد حدس زد که احتمال صحت آن بسیار بالا باشد، زیرا سامسونگ در چند ماه گذشته و پس از اثبات وجود مشکل در باتری گلکسی نوت 7 و انفجار آن در گوشه و کنار جهان، همواره کاربران را به پس دادن گوشی تشویق کرده و در دو مرحله، فراخوانی نیز برای این منظور اعلام کرده بود.

اخیراً اپراتورهای مخابراتی کشورهای استرالیا، نیوزلند و همچینن کانادا نیز از برنامه‌هایی مشابه برای قطع دسترسی گلکسی نوت 7 به شبکه‌هایشان در تاریخ مذکور خبر داده بودند. همچنین شایان ذکر است که پیش از این سامسونگ با ارائه یک به‌روزرسانی، امکان شارژ شدن باتری نوت 7 را تا 60 درصد ظرفیت کل آن محدود کرده بود. همچینن این شرکت اعلام کرده بود که تاکنون 85 درصد از خریداران آمریکایی گلکسی نوت 7، این گوشی هوشمند را پس داده‌اند.

منبع androidauthority
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها