آی پینز

اپل حساب توسعه دهنده اپیک گیمز را مسدود کرد!

هفته گذشته بود که اپل تهدید کرد حساب توسعه دهنده اپیک گیمز را در اپ استور مسدود خواهد کرد. حال، پیش از اتمام مهلت دو هفته‌ای و علیرغم برخی انتقادها، غول کوپرتینویی تصمیم گرفته تا تهدید خود را عملی کرده و حساب توسعه دهنده سازنده فروتنایت را حذف کند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

در حالی که به واسطه اختلافات پیش آمده بین اپیک و اپل، بازیکنان فورتنایت در دستگاه‌های اپل جدیدترین فصل از رقابت‌های این بازی با تم مارول را از دست داده‌اند، این خبر جدید بدان معنی است که حتی کسانی هم که قبلاً بازی را نصب کرده باشند، نمی‌توانند دوباره اقدام به نصب آن کنند. در صورتی که کاربری قبلاً این بازی را دانلود باشد، با مراجعه به بخش اپ‌های خریداری شده، با پیام خطای “این مورد دیگر موجود نیست” مواجه می‌شود.

اپل امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد:

ما بسیار ناراحتیم که مجبور شدیم حساب اپیک گیمز را در اپ استور مسدود کنیم. ما سال‌ها با تیم توسعه اپیک گیمز برای عرضه بازی‌ها همکاری کرده بودیم. دادگاه توصیه کرد که اپیک از دستورالعمل‌های اپ استور پیروی کند، اما این شرکت این کار را انجام نداد؛ این دستورالعمل‌ها همان‌هایی هستند که اپیک در طی یک دهه گذشته همه را رعایت کرده بود تا اینکه چنین شرایطی را رقم زدند.

فصل چهارم فورتنایت

در ادامه بیانیه اپل آمده:

اپیک از عمل به توصیه دادگاه امتناع کرده و در عوض، مرتباً به‌روزرسانی‌هایی را برای فورتنایت عرضه می‌کند که با هدف نقض دستورالعمل‌های اپ استور طراحی شده‌اند. این کار اپیک اقدامی در دور از انصاف در قبال دیگر توسعه دهندگان اپ استور بوده و در این بین، مشتریان را هم درگیر می‌کند. ما امیدواریم بتوانیم در آینده دوباره با این شرکت همکاری کنیم، اما متأسفانه در حال حاضر این امکان وجود ندارد.

بلافاصله پس از اظهارات اپل، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت اپیک گیمز، تیم سوئینی گفت که این شرکت در روند بررسی اپ‌ها در اپ استور هیچ فریب و تخلفی انجام نداده است. به گفته وی، اپیک گیمز در روزهای اخیر سه ویرایش جدید از فورتنایت را ارائه کرده که دو مورد آن مربوطه به به‌روزرسانی‌های رفع باگ بودند.

در همین حال، اپل سعی کرده برای تحت فشار قرار دادن اپیک گیمز، تبلیغات برای اصلی‌ترین رقیب فروتنایت یعنی پابجی موبایل را در فروشگاه اپ استور تشدید کند. البته جالب است بدانید که پابجی موبایل هم از همان موتور بازی‌سازی آنریل انجین استفاده می‌کند که توسط اپیک گیمز توسعه یافته است!

البته مسدود کردن حساب توسعه دهنده اپیک گیمز توسط اپل، تأثیری بر موتور آنریل انجین ندارد. دلیل هم این است که مدیریت آنریل انجین از طریق یک حساب جداگانه تحت عنوان Epic International انجام می‌شود و دادگاه اپل را از مسدود کردن این اکانت منع کرده است.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها