کاهش 7 درصدی عرضه آیفون نسبت به سال گذشته

کاهش 7 درصدی عرضه آیفون نسبت به سال گذشته

به گزارش DigiTimes، اپل به تازگی میزان سفارش پنل لمسی برای آیفون 7 را تا 30 درصد افزایش داده است. این اطلاعات از طریق تأمین کننده پنل های اپل (یکی از توابع Foxconn) که سفارش تولید بیشتر دریافت کرده به بیرون درز پیدا کرده است.

با این حال بر اساس پیش بینی تحلیلگران، انتظار می‌رود میزان عرضه آیفون 7 در نیمه دوم 2016 به 86 میلیون دستگاه برسد که این میزان کمتر از 90 میلیون آیفون 6s ای است که در نیمه دوم 2015 به بازار عرضه شد. تقاضای اولیه برای آیفون 7 و آیفون 7 پلاس بالا بوده و به نظر می‌رسد دو مدل جت بلک و مدل بزرگتر با دوربین دوگانه به دلیل عرضه محدود در بازار کمیاب شوند.

برخی از تحلیلگران معتقدند فراخوان جمع آوری گلکسی نوت 7 توسط سامسونگ، به فروش بهتر آیفون‌های جدید کمک می‌کند و آن دسته از مشتریانی که گلکسی نوت 7 معیوب خود را به سامسونگ بازگردانده‌اند ممکن است به خرید آیفون 7 فکر کنند. پیش از این نیز در یک نظرسنجی که توسط SurveyMunkey انجام شده بود، 26 درصد از مالکان گلکسی نوت 7 به باز پس دادن گلکسی نوت 7 و خرید آیفون 7 به جای آن رأی داده بودند. با این حال تحقیقی که سامسونگ در این زمینه انجام داده نتیجه متفاوتی دارد و طی آن 90 درصد کاربران قصد تعویض گلکسی نوت 7 معیوب خود یا یک گلکسی نوت 7 ایمن را دارند و تاکنون 60 درصد از گلکسی نوت 7 های معیوب در آمریکا نیز تعویض شده‌اند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar