قابلیت ثبت نوار قلب اپل واچ 4 تنها یک روز پس از عرضه جان یک نفر را نجات داد!

قبلا شنیده‌ایم که قابلیت اندازه‌گیری ضربان قلب اپل واچ با هشدار دادن به کاربران راجع به ضربان‌های قلب خیلی بالا یا خیلی پایین، افراد را از وجود مشکلات سلامتی آگاه کرده و ممکن است حتی جان آن‌ها را نیز نجات داده باشد. یکی از قابلیت‌های سری جدید اپل واچ، قابلیت ثبت نوار قلب یا ECG کاربر است.

یکی از کاربران وبسایت Reddit، بیان داشته که قابلیت ECG اپل واچ که روز جمعه از طریق یک به روزرسانی نرم افزاری برای اپل واچ ارائه شد، نشان داد که او دچار فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) شده است. اپل قبل‌تر گفته بود که ممکن است مثبت‌های کاذب هم در این ویژگی وجود داشته باشد، اما این کاربر با نام کاربری edentel با چک کردن چندباره و عوض کردن دست، و امتحان کردن آن روی دست همسرش، مطمئن شد که مشکلی وجود دارد و به پزشک مراجعه کرد.

پس از ویزیت دکتر و توضیح دادن موقعیتش، وی بدون نوبت به دستگاه نوار قلب کلینیک متصل شده و آن دستگاه نیز نتایجی مشابه با اپل واچ او نشان داده است. پزشک نیز به گفته که احتمالا باید سهامی در شرکت اپل بخرد، زیرا این دستگاه احتمالا جان او را نجات داده است! او اضافه کرده بود که با خواندن این موضوع در اخبار شب گذشته به این فکر کرده که مراجعات افزایش یابند، اما نمی‌دانسته که به عنوان اولین مددجو در نوبت صبح کسی با ناراحتی قلبی که توسط اپل واچ شناسایی شده مراجعه کند!

نمی‌دانیم که پایان داستان چه شده، اما به نظر می‌رسد که شناسایی زودهنگام فیبریلاسیون دهلیزی به نجات دادن جان وی کمک کرده باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها