سیستم ثبت نوار قلب (ECG) برای اپل واچ فعال شد

زمانی که اپل واچ 4 عرضه شد، اپل‌ قول‌هایی برای ارائه‌ی قابلیت ثبت نوار قلب به کاربران خود داد. این ویژگی در زمان عرضه موجود نبود اما امروز به شکل یک به روزرسانی نرم‌ افزاری در اختیار کاربران قرار گرفت. شایان ذکر است که اپل واچ سری 4 تبدیل به اولین پوشیدنی هوشمند شده که می‌تواند از مچ دست یک الکتروکاردیوگرام را ثبت کند.

نه تنها اپل الکتروکاردیوگرام (ECG) را برای دارندگان اپل واچ سری 4 عرضه کرده، بلکه تمامی ساعت‌های هوشمند خود را نیز مجهز به یک نوتیفیکیشن ضربان قلب نامنظم کرده است. این ویژگی حتی برای اپل واچ سری 1 نیز موجود می‌باشد.

اپل واچ سری چهار الکتروکاردیوگرام یا همان نوار قلب را با استفاده از الکترودهای روی پنل پشتی و تاج دیجیتالی خود ثبت می‌کند. با وجود اینکه سخت‌‍افزار در زمان عرضه موجود بود، پشتیبانی نرم افزاری از آن انجام نمی‌شد. تقریبا سه ماه طول کشید تا اپل این قابلیت را برای استفاده‌ی عمومی آماده کند.

بعد از به روز رسانی به watchOS 5.1.2، می‌توانید اپلیکیشن ECG را اجرا نمایید و با قرار دادن انگشت روی تاج برای 30 ثانیه، نوار قلب خود را ثبت کنید. البته در حال حاضر این به روز رسانی فقط برای کاربران در ایالات متحده ارائه شده و انتظار می‌رود به زودی در دیگر مناطق جهان نیز عرضه شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها