ایسوس از اولین کارت گرافیک GTX 1080TI در ایران رونمایی کرد

ایسوس به عنوان نخستین برند تولید کننده کارت گرافیک مخصوص بازی در جهان، یکشنبه گذشته در مرکز کامپیوتر ایران به صورت رسمی در حضور جمعی از اصحاب رسانه و فروشندگان قطعات از اولین کارت گرافیک ROG STRIX GTX 1080 TI رونمایی کرد.

در این مراسم معارفه، مدیر فنی روابط عمومی بخش قطعات ایسوس، سعید مسلمی، توضیحاتی در مورد سری ROG STRIX ارائه کرد و سپس از کارت گرافیک GTX 1080TI جعبه گشایی نمود.

وی درباره مقایسه تغییرات ROG STRIX GTX 1080TI نسبت به ROG STRIX GTX 1080 وROG STRIX GTX 1070 گفت:

خنک کننده این سری از کارت گرافیک‌های ایسوس با فناوری MaxContact به تراشه گرافیکی متصل شده است و رادیاتور فلزی آن نیز نسبت به مدل‌های قبلی 40 درصد بزرگ تر شده که همین افزایش حجم، این طراحی سه برابر نسبت به طرح قبل (Core Contact و رادیاتورهای کوچکتر) بهتر عمل می کند.

به منظور حفظ استحکام دو نگه دارنده در بالا و پایین کارت، PCB را به پلیت فلزی پشت آن متصل کرده و از خم شدن کارت در طول زمان جلوگیری می کند.

asus gtx 1080 ti

ایسوس نخستین برندی است که نورپردازی RGB را با سایر قطعات همسان سازی کرده است. در این کارت گرافیک علاوه بر نورپردازی در قسمت‌های مختلف، یک هدر RGB هم بر روی کارت گرافیک وجود دارد که می توانید به تجهیزات سازگار نظیر نوارهای RGB Strip معمولی وصل کنید.

به منظور عملکرد بهتر خنک کننده سیستم، ایسوس فناوری جدیدی را در کارت گرافیک های سری ROG Strix به کار گرفته است که FanConnect نام دارد. در این کارت گرافیک دو فن هدر 4 پینی اضافه وجود دارد که می‌توانید با آن دو فن دیگر را بر حسب عملکرد و دمای اطراف کارت گرافیک کنترل کنید تا سیستم خنک کننده کیس شما به بهترین حالت ممکن عمل کند.

asus gtx 1080 tiدر ادامه نیز آقای مسلمی به توضیحات قطعات به کار گرفته شده و نحوه تولید این کارت گرافیک پرداخت:

ایسوس بر خلاف دیگر کمپانی ها که از قطعات رفرنس و رایج استفاده می کنند، در کارت گرافیک های خود از قطعات با کیفیت و با دوام SUPER ALLOY POWER II یا به اختصار SAP II استفاده می کند که این قطعات در عمل هم مصرف پایین تر و هم دمای پایین تری در مقایسه با قطعات رایج دارد.

همچنین ایسوس نخستین برندی است که کارت گرافیک های خود را در یک خط تولید تمام خودکار تولید می کند که این خط تولید به نام Auto-Extreme شناخته می شود. از مزایای این خط تولید می توان به عدم وجود خطای نیروی انسانی، ایزوله بودن پروسه تولید، استفاده از قطعات سازگار با دمای بالا و بررسی هر مرحله از پروسه تولید اشاره کرد، که این موارد با هم منجر به بهبود عملکرد و افزایش طول عمر قطعه می شود.

آقای مسلمی اعلام کرد که این کارت گرافیک در هفته‌های آینده به بازار عرضه خواهد شد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها