آی پینز

5 میانبر اندرویدی که همه باید بدانیم

میانبرهای اندروید به وجود آمده‌اند تا کارهای ما را سریع‌تر کنند. چه یک کاربر تازه وارد به اندروید باشید و چه یک اندرویدی حرفه‌ایف حتما برای لذت بیشتر باید از این میانبرها استفاده کنید.

ورود سریع

اگر شما هم روی گوشی خود از رمز عبور یا الگو استفاده می‌کنید حتما بارها از وارد کردن مداوم رمز خسته شده‌اید. پس از انتشار اندروید 5 ویژگی جدیدی به بخش امنیت گوشی اضافه شده است که به شما امکان می‌دهد تا قفل‌های امنیتی را موقتا به حالت تعلیق ببرید. برای آگاهی از روش انجام این فرایند این آموزش را مطالعه کنید.

رد تماس با ارسال پیامک

حتما برای‌تان پیش آمده که در موقعیت‌های مختلف مانند حضور در یک جلسه کاری قادر به پاسخ‌گویی به تماس تلفنی نیستید. اکثر سیستم عامل‌ها این امکان را فراهم کرده‌اند که در هنگام رد تماس بتوانید یک پیام متنی برای شخص تماس گیرنده بفرستید اما غالب آنها تنها یک سری جملات پیش‌فرض دارند. در اندروید 5 می‌توانید با رجوع به آدرس Phoneapp > Settings، و پیدا کردن Call blocking ،Quick responses یا مشابه آن به شخصی سازی این پیام‌ها دسترسی داشته باشید. در اندروید 6 نیز این امکان به صورت مستقیم برای شما هنگام برقراری تماس فراهم است و می‌توانید با انتخاب آخرین گزینه Quick Message و سپس Write your one… متن مورد نظر خود را بنویسید.

دوربین را سریع‌تر باز کنید

قابلیت باز کردن سریع دوربین به این معنی است که شما دیگر هیچ صحنه‌ای را از دست نخواهید داد، اما این کار به چه صورت ممکن است؟ متاسفانه فرایند این کار در انواع مختلف گوشی‌ها متفاوت است و در هر یک می‌توان به روشی دوربین را فراخوانی کرد. ما در زیر چند مثال غالب را آورده‌ایم:

نکسوس 5X و 6P (هر گوشی با سیستم عامل خام اندروید 5 به بالا): دوبار فشار بر روی دکمه پاور

دستگاه‌های سامسونگ  ساخت سال‌های 2015 و 2016: دوبار فشار پشت سر هم بر روی دکمه فیزیکی Home

LG V10: دوبار فشردن دکمه کاهش حجم صدا

موتور G 2015: چرخاندن گوشی به حالت عکاسی

اضافه کردن ویجت مخاطبین

اگر در لیست مخاطبان‌تان افرادی را دارید که با آنها راتباط بیشتری دارید و بنابراین برای هر بار ایجاد تماس یا ارسال ایمیل و پیامک مجبورید لیست بلند مخاطبین خود را پیمایش کنید بهتر است از این راه حل استفاده کنید. انگشت خود را بر روی صفحه اصلی نگه دارید و سپس با ظاهر شدن منو تنظیمات وارد قسمت Widgets شوید. ویجت Contacts 1×1 را انتخاب کرده و آن را به مخاطب مورد نظرتان لینک کنید. این ویجت به شما امکان می‌دهد بدون پیمایش لیست مخاطبین، به اطلاعات تماس، ایمیل و سایر مشخصات مخاطب مورد نظر دسترسی داشته باشید.

فعال کردن Ok Google

در هر کجا و هر قسمتی که هستید سوالات خود را از Ok Google بپرسید. به صورت پیش‌فرض Ok Google تنها در صفحه خانگی در دسترس است اما با فعال سازی دسترسی آن می‌توانید در هر مکانی از ویژگی‌های آن بهره ببرید. برنامه Google (Search) را باز کنید و سپس به Settings > Voice > “Ok Google” Detection رفته و From any screen option را روشن کنید. سیستم عامل از شما می‌خواهد قوانین را بپذیرید و سپس باید سه بار کلمه Ok Google را بگویید تا برنامه به راحتی صدای شما را تشخیص دهد.

منبع cnet
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد