فلای تودی

معرفی 7 سایت برای بررسی رتبه اپ های اندروید؛ آگاهانه‌تر انتخاب کنید

وقتی‌ به دنبال یک اپلیکیشن در گوگل پلی می‌گردید، صدها اپ مشابه نیز برایتان به نمایش درمی‌آید. در این مواقع بررسی رتبه این برنامه‌ها بسیار کاربردی خواهد بود چراکه به شما این امکان را می‌دهد تا بهترین اپ را در طبقه‌بندی مورد نظر انتخاب و نصب کنید. خوشبختانه در حال حاضر چندین وب‌سایت وجود دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها به بررسی رتبه اپ های اندروید بپردازید. به کمک این سایت‌ها می‌توانید لیست برنامه‌ها را بر اساس تعداد دانلود، رتبه، و سایر موارد فیلتربندی کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین سایت‌های رتبه‌بندی اپ های اندرویدی آشنا شوید.

1- AndroidRank

سایت AndroidRank یکی از وب‌سایت‌های موجود در زمینه بررسی رتبه اپ های اندروید است که به شما امکان مشاهده آمار و رشد برنامه‌های اندرویدی را می‌هد. این وب‌سایت اپلیکیشن‌ها را بر اساس دیتاهای مختلف رتبه‌بندی و مرتب می‌کند.

AndroidRank فهرست کامل و جامعی از اپلیکیشن‌ها را درون خود جای داده و آن‌ها را بر اساس آخرین دیتاهای مجود رتبه‌بندی و در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. رتبه‌بندی اپلیکیشن‌ها در این وب‌سایت بر اساس میانگین رتبه، تعداد نصب‌ها و تعداد کل امتیاز دریافت شده توسط برنامه مورد نظرتان خواهد بود.

معرفی 7 سایت برای بررسی رتبه اپ های اندروید 1
از طریق این وب‌سایت شما می‌توانید اپ‌ها را براساس دسته‌بندی‌های مختلف فیلتر کنید. تقریباً تمامی دسته‌های گوگل پلی در آن وجود دارد و می‌توانید از طریق فیلترهای موجود برنامه‌های پولی را از رایگان جدا کنید.

علاوه بر تمامی موارد گفته شده سایت AndroidRank امکان دانلود فایل CSV را برای مشاهده رتبه‌بندی اپ‌ها می‌دهد و اگر می‌خواهید رتبه‌بندی توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها را نیز بررسی کنید این امکان برایتان وجود دارد. در حال حاضر استفاده از این وب‌سایت برای تمامی کاربران کاملاً رایگان بوده و با توجه به داشتن قابلیت دسته‌بندی‌های مختلف کار با آن بسیار راحت است. رابط کاربری سایت نیز بسیار مینیمال طراحی شده است.

2- Similarweb

دومین وب‌سایتی که در زمینه بررسی رتبه اپ های اندروید فعالیت می‌کند، Similarweb است که از یک الگوریتم خاص برای تجزیه و تحلیل کاربران فعال، نصب‌های فعلی و کشورهایی که اپ مورد نظر در آن نصب شده، استفاده می‌کند. این الگوریتم Usage Rank نام دارد.

معرفی 7 سایت برای بررسی رتبه اپ های اندروید 2

براساس آنالیزهای انجام شده این وب‌سایت اپلیکیشن‌های موجود را در قالب لیست برای کاربران به نمایش درمی‌آورد. شما می‌توانید فیلترهای مختلفی از جمله قیمت، دسته‌بندی و کشور را برای مشاهده فهرست برنامه‌ها انتخاب کنید. علاوه بر الگوریتم Usage Rank سایر الگوریتم‌ها نظیر Store Rank (رتبه‌بندی فروشگاه‌ها) نیز وجود دارد. با استفاده از این الگوریتم شما می‌توانید رتبه‌بندی برنامه مورد نظر را در فروشگاه‌های مختلف از جمله گوگل پلی مشاهده کنید.

از دیگر مواردی که از طریق این سایت قابل پیگیری است بررسی تغییرات روزانه اپلیکیشن‌ها است که این معیارها به شما کمک می‌کند در دانلود و نصب اپ، بهترین انتخاب را داشته باشید. استفاده از وب‌سایت Similarweb رایگان است و برای استفاده از امکانات اولیه آن نیاز به پرداخت هزینه و یا ثبت نام در سایت ندارید.

3- SensorTower

در جایگاه سوم از وب‌سایت‌های موجود در زمینه بررسی رتبه اپ های اندروید، SensorTower قرار دارد که اخبار و رتبه‌بندی اپلیکیشن‌های اندروید را منتشر می‌کند. این وب‌سایت آنالیز منحصر به فرد برای رتبه‌بندی برنامه‌های اندرویدی نداشته و دیتاهای خود را از فروشگاه‌هایی نظیر گوگل پلی دریافت می‌کند. همچنین شما می‌توانید با استفاده از چندین فیلتر نتیجه نهایی را با توجه به سلیقه خود بهینه‌سازی کنید.

معرفی 7 سایت برای بررسی رتبه اپ های اندروید 3

طیف طبقه‌بندی برای رتبه‌‌های اپلیکیشن‌ها بسیار گسترده است و حتی می‌توانید یک محدوده قیمت سفارشی برای اپلیکیشن‌های پولی نیز در این سایت وارد کنید تا برنامه‌ها را با توجه به رنج قیمتی که قرار دادید فیلتربندی و در نهایت نمایش دهد.

از دیگر مزایای این برنامه آن است که به شما امکان تعیین بازه زمانی برای بررسی رتبه‌بندی اپلیکیشن مورد نظر را نیز می‌دهد. همچنین می‌توانید فایل‌های CSV برای هر لیستی را دانلود کنید. در حال حاضر استفاده از وب‌سایت SensorTower رایگان است با این حال اگر می‌خواهید تجربه کاربری پیشرفته‌تری را حین استفاده از این وب‌سایت داشته باشید باید با پرداخت هزینه قفل اطلاعات بیشتر را باز کنید.

4- TapTap

یکی دیگر از وب‌سایت‌های مفیدی که در زمینه بررسی رتبه اپ های اندروید فعالیت می‌کند، TapTap است که تمرکز اصلی آن برای مخاطب‌های گیمر بوده و بازی‌های اندرویدی را رتبه‌بندی می‌کند. این روزها صنعت ساخت بازی بسیار فعال بوده و تقریباً هر هفته شاهد انتشار بازی‌های جدید هستیم که به دلیل حجم بالا و زمان زیاد مورد نیاز برای امتحان کردن آن‌ها، تست تمامی بازی‌ها آسان نخواهد بود.

معرفی 7 سایت برای بررسی رتبه اپ های اندروید 4

اما TapTap آماده است تا با بررسی نظرات، رتبه‌بندی و توضیحات بازی‌های اندرویدی این کار را برایتان آسان کند. در این وب‌سایت شما می‌توانید رتبه‌بندی بازی‌ها را بر اساس کشور، فروشندگان برتر، بازی‌های بیشتر بازی شده و سایر موارد فیلتر کنید. این سایت دارای الگوریتم قوی است که از نظرات کاربران گرفته تا سایر آنالیزها را به صورت دیتا جمع‌آوری می‌کند.

در حال حاضر TapTap یک اجتماع بزرگ و گسترده است که به صورت موثر رتبه‌بندی اپ‌ها و نظرات را برای کاربران خود تجزیه و تحلیل می‌کند و یکی از بهترین ویژگی‌های این وب‌سایت رایگان بودن آن است.

5- AppBrain

جایگاه پنجم در لیست امروز ما به AppBrain تعلق دارد که رتبه‌بندی اپلیکیشن‌های اندرویدی را از همیشه برای کاربران آسان‌تر کرده است. این سایت با داشتن رابط کاربری بسیار ساده و مینیمالی که دارد به شما این امکان را می‌دهد تا دسته‌بندی مورد نظر خود برای اپ را انتخاب کرده و نمودار آنالیز را با توجه به نیاز خود فیلتر کنید.

معرفی 7 سایت برای بررسی رتبه اپ های اندروید 5

رتبه‌بندی‌های نمایش داده شده در این وب‌سایت براساس دیتاهای دریافتی از گوگل پلی بوده و کاربران می‌توانند پارامترهای مختلفی را برای نمودارهای نمایش داده شده انتخاب کنند. از جمله این پارامترها می‌توان به برنامه‌های برتر ماه، رتبه‌بندی برنامه‌های رایگان در مقابل اپ‌های پولی و سایر موارد اشاره داشت. همچنین می‌توانید رتبه‌ برنامه‌ها را در کشورهای مختلف نیز مورد بررسی و مشاهده قرار دهید.

قابلیت‌های اصلی این سایت به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده می‌شود اما اگر می‌خواهید فیلترهای پیشرفته‌تر مانند تعداد نصب‌های اخیر را نیز برای جستجوهای خود اعمال کنید باید عضو اشتراک پریمیوم باشید.

6- data.ai

data.ai یک وب‌سایت جامع در زمینه بررسی رتبه اپ های اندروید است که می‌تواند برترین اپلکیشن‌ها را بر اساس رتبه فروشگاه، تعداد دانلودها، بازدهی و کاربران فعال اپلیکیشن‌ها به شما نمایش دهد. همچنین به شما این امکان داده می‌شود تا یک دسته و یا کشور را برای بررسی لیست رتبه‌بندی خاص‌تر انتخاب کنید. این وب‌سایت یک فهرست از 100 برنامه برتر در طبقه‌بندی مورد نظر شما را گردآوردی و نمایش می‌دهد که این برنامه‌ها با استفاده از تجزیه و تحلیل و دیتاهای جمع‌آوری شده از نظرات کاربران رتبه‌بندی می‌شوند.

معرفی 7 سایت برای بررسی رتبه اپ های اندروید 6

شما می‌توانید رتبه‌ فروشگاهی را در مقابل رتبه داده شده توسط data.ai مشاهده و با هم مقایسه کنید. پیش‌بینی‌های صورت گرفته توسط این وب‌سایت از طریق الگوریتمی است که باعث می‌شود جایگاه اپلیکیشن‌ها در لیست مشخص شود. هر چقدر رتبه اپلیکیشن مورد نظر بالاتر باشد به این معناست که تعامل کاربران با این برنامه بیشتر است.

نسخه رایگان وب‌سایت data.ai با محدودیت‌هایی برای کاربرانش همراه خواهد بود. اما برای دسترسی به ورژن نامحدود این سایت و بهره‌گیری از ویژگی‌هایی نظیر فهرست کامل، گزارش‌های پیشرفته و محدوده‌های دیتاهای سفارشی شده باید مشترک نسخه پریمیوم آن شوید.

7- Google Play Store

گوگل پلی دارای الگوریتم بسیار پیشرفته‌ای است که در زمینه بررسی رتبه اپ های اندروید کاربرانش را راهنمایی می‌کند. شما در این برنامه، اپلیکیشن‌ها را بر اساس امتیاز، محبوبیت، تعداد دفعات دانلود، نظرات کاربران و سایر معیارها تجزیه و تحلیل می‌کنید. از این دیتاها می‌توانید برای رتبه‌بندی اپلیکیشن‌ها در دسته‌های مختلف استفاده کنید.

معرفی 7 سایت برای بررسی رتبه اپ های اندروید 7

همچنین گوگل پلی بخشی اختصاصی برای برنامه‌های برتر رایگان، برنامه‌های محبوب و اپلیکیشن‌های پولی برتر دارد که به شما امکان آشنایی و استفاده از برنامه‌های این بخش‌ها را می‌دهد. رتبه‌بندی‌ها به سرعت به‌روزرسانی می‌شوند و می‌توانید به راحتی برنامه‌های رایگان و پولی را با استفاده از فیلترهای مختلف جدا کنید.

شما می‌توانید برای بررسی رتبه‌بندی اپلیکیشن‌ها از گوگل پلی به رایگان استفاده کنید. با وجود این‌که قوی‌ترین سایت در این لیست نیست اما دیتاهای مفیدی از اپلیکیشن‌های مختلف را در اختیارتان قرار می‌دهد.

دانلود و نصب اپلیکیشن‌ها و بازی‌های برتر با استفاده از این لیست 

بررسی رتبه اپ های اندروید یک روش موثر و کارآمد برای پیدا کردن بهترین اپلیکیشن‌های موجود در هر طبقه‌بندی است و با استفاده از سایت‌های بالا می‌توانید رتبه‌بندی هر برنامه در زمینه‌های مختلف را به راحتی جستجو و پیدا کنید. با این کار زمان زیادی را در زمینه مطالعه نظرات و دانلود هر اپلیکیشن برای آزمون و خطا صرفه‌جویی خواهید کرد چراکه از قبل لیست اپلیکیشن‌های برتر برایتان مرتب شده است.

برخی از وب‌سایت‌های بالا قابلیت‌های ساده و ابتدایی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند، این در حالی است که سایر سایت‌ها امکان استفاده از قابلیت‌ها و آمارهای پیشرفته را نیز به شما خواهند داد. اکثر این لیست‌ها و اطلاعات به صورت رایگان برایتان به نمایش درمی‌آید و برای دریافت خدمات بیشتر می‌توانید نسخه پولی پریمیوم را نیز دریافت کنید.

منبع Makeuseof
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها