تصاویر و APK کرتانا برای اندروید فاش شد

در حدود یک ماه قبل مایکروسافت اعلام کرد در حال توسعه کرتانا برای اندروید می باشد و قبل از پایان جولای آن را منتشر خواهد کرد. اما درست چند روز قبل از انتشار رسمی این دستیار صوتی برای اندروید، تصاویر و APK نسخه آزمایشی آن راه خود را به محیط آنلاین باز کرده است. گفته می شود نسخه ای فاش شده کرتانا با آنکه در مراحل ابتدایی و آزمایشی به سر می برد اما سعی شده تقریبا بدون هیچ ایرادی باشد.

مایکروسافت اعلام کرده است که کرتانا برای اندروید به صورت یک اپلیکیشن استاندارد از گوگل پلی قابل دانلود خواهد بود اما این دستیار صوتی قدرتی که در ویندوز دارد را نخواهد داشت، زیرا کرتانا در ویندوز با سیستم عامل ادغام شده است اما در اندروید به عنوان یک اپلیکیشن مجزا عمل می کند. انتظار می رود کرتانا در اندروید قادر به تنظیم زنگ، اعلام آب و هوا، نوت برداری وغیره باشد.

در حال حاضر کرتانا با سیستم عمل ویندوزفون ادغام شده است و به زودی با عرضه ویندوز 10 راه خود را به دستکتاپ و اکس باکس نیز باز خواهد کرد. می توان انتظار داشت دیگر این دستیار صوتی در تمامی سیستم عامل ها حضور داشته باشد و به عنوان نمادی از مایکروسافت در آینده شناخته شود.

نسخه آزمایشی کرتانا بر روی گلکسی نوت 3 آمایش شده است و اگر شما مایل به آزمایش این نسخه بر روی تلفن همراه خود هستید می توانید APK  آن را دانلود کنید، اما تنها چند روز دیگر تا ارائه کرتانا توسط مایکروسافت زمان باقی است و بهتر است صبر کنید و تا آن زمان از تصاویر این دستیار صوتی لذت ببرید.

phonearena

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.