آی پینز

اگر از بزرگی دماغ خود در عکس‌هایتان رنج می‌برید، این مطلب را از دست ندهید!

شاید شما هم چنین شرایطی را تجربه کرده‌باشید: بهترین سلفی‌ای که می‌توانید را از خودتان می‌گیرید، گالری‌تان را باز می‌کنید تا تصویر جذاب‌تان را کامل‌تر و بزرگ‌تر ببینید و مطمئن شوید همان عکسی است که می‌خواهید در شبکه‌های اجتماعی پست کنید، اما ناگهان چنان توی ذوقتان‌تان می‌خورد که عکس‌تان را به فراموشی می‌سپارید! آن هم به خاطر بینی‌تان که در تصویر به شدت بزرگ افتاده است!

ولی آرام باشید، بینی‌تان آنطور که عکس نشان می‌دهد وحشتناک نیست و مشکل مربوط به دوربین جلوی گوشی‌تان است.

دماغ بزرگ در سلفی
تصویر سمت چپ مربوط به عکس سلفی است که از نزدیک گرفته شده و عکس راست از فاصله 10 متری

مطالعه‌ای که انجام شده نشان می‌دهد که عریض بودن لنز دوربین و فاصله‌ي آن با صورت‌تان می‌تواند به شدت بینی‌تان را دستخوش تغییر در اندازه کند. مثلا اگر سلفی  از فاصله‌ی ۳۰ سانتی متری گرفته شود، این موارد گفته شده تا ۳۰٪ برروی اندازه‌ی بینی‌تان تاثیرخواهند گذاشت.

یکی از محققین این مطالعه گفته:

جوانان به طور مداوم در حال گرفتن سلفی برای پست کردن بر روی شبکه‌های اجتماعی هستند و فکر می‌کنند ظاهرشان آنطور که در عکس نشان می‌دهد است و همین می‌تواند به احساسات آنها لطمه بزند. من می‌خواهم آنها بدانند که وقتی سلفی می‌گیرند، در اصل به یک آینه‌ی قابل حمل که وسیله‌ی بازی و سرگرمی است نگاه می‌کنند.

شاید فکر کنید که این موضوع مسئله‌ی مهمی نیست، اما شواهد جور دیگری نشان می‌دهند: ۵۵٪ از جراحی‌های پلاستیک صورت در سال ۲۰۱۷، به دلیل اینکه بیماران می‌خواستند در سلفی‌ها بهتر بنظر برسند صورت گرفته. این درصد در سال ۲۰۱۶، ۴۲ درصد بوده و این خود گواهی بر معایب این مورد به شما می‌رود.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها