موتور سیکلت BMW، بی نیاز از کلاه ایمنی!

کمپانی BMW به مناسبت سالگرد 100 سالگی خود انبوهی از کانسپت های جدید وسایل نقلیه را منتشر کرده تا با محصولات آینده این کمپانی بیشتر آشنا شویم.

یکی از این مفاهیم، Motorrad Vision Next 100 نام دارد که یک موتور هوشمند را تداعی می‌کند به طوریکه راننده آن نیازی به در اختیار داشتن کلاه یا لباس ایمنی ندارد. نکته کلیدی درباره این موتور سیکلت هوشمند، سیستم تعادل خودکار آن است که موتور را در همه حال ایستاده نگه می‌دارد. در این رابطه رانندگان تازه کار نباید نگران سقوط حین رانندگی باشند و رانندگان با تجربه تر نیز می‌توانند محدودیت‌ها را به نفع خود کاهش دهند.

همچنین متوجه عدم وجود فضای مربوط به کیلومتر شما در این موتور سیکلت شده‌اید؟ این به این خاطر است که نیازی به کیلومتر شمار ندارید و به جای آن بیشتر اطلاعات از طریق یک صفحه نمایش هوشمند به نمایش در می‌آید. به این ترتیب می‌توانید به عنوان یک راننده از رانندگی خود بیشتر لذت ببرید و دائما نگران سرعت و شتاب وسیله نقلیه خود نباشید. بی ام دبلیو همچنین تنها می‌گوید این موتور سیکلت صفر درصد آلودگی دارد اما احتمالاً این دستگاه برقی باشد.

مانند سایر کانسپت هایی که توسط BMW رونمایی شدند، این موتور سیکلت هوشمند نیز به این زودی‌ها قرار نیست راهی خیابان‌ها شود. با این حال اگرچه یک سیستم تعادل خودکار می‌تواند از به زمین خوردن موتور سیکلت شما جلوگیری کند اما چنین سیستمی نمی‌تواند از شما در برخوردهای جدی محافظت کند و اگر شما تصادفاً از موتور به سمت دیگری پرت شوید چه اتفاقی برایتان می افتد؟ بنابر این به احتمال زیاد راننده‌های این موتور سیکلت نیز به نوعی کلاه ایمنی نیاز دارند حتی اگر با کلاه ایمنی‌های امروزی متفاوت باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع engadget
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها