اولین پیروزی BMW در برابر مرسدس بنز در سال 2017

BMW برای اولین بار در سال 2017 موفق به شکست رقیب دیرینه‌اش مرسدس بنز در بازار خودروهای لوکس آمریکا شد.
بی‌ ام‌ و X3 و X5 این ماه به ترتیب 43 و 35 درصد افزایش فروش را تجربه کردند که باعث شد تعداد کل دستگاه‌های فروش رفته‌ی این خودروساز آلمانی در بازار آمریکا به 31015 عدد در ماه مارس (اسفند-فروردین) برسد. در نمودار زیر آمار فروش دو ماهه‌ی گذشته‌ی تعدادی از خودروسازان مشغول در بازار آمریکا را مشاهده می‌کنید:

پیشی گرفتن بی ام و از مرسدس بنز

کم شدن تقاضا برای خودروهای مسافرتی باعث کاهش سود بعضی از خودروسازان از جمله لکسوس در فروش این دسته از خودروها شده است در حالی که BMW با مدیریت درست خود توانسته است روند فروش خودروهای سری 3 و سری 5 خود را نسبت به پارسال بدون تغییر نگه دارد و شاهد افت فروش نباشد. همین مسئله باعث شده است BMW در سه ماهه‌ی اول سال 2017 نزدیک به 7500 دستگاه بیشتر از مرسدس بنز به فروش برساند.
مدیر بخش آمریکای شمالی بی‌ ام‌ و در این باره گفت: «سری 5 بی‌ ام‌ و دارد وارد بازار سختی برای خودروهای سدان می شود اما ما قصد عرضه ی دو مدل دیگر هم داریم و به افزایش فروش در ماه‌های آینده خوشبین هستیم.»

سال گذشته مرسدس توانست پس از سه سال، در فروش جهانی از BMW پیشی بگیرد که باعث شده است بی‌ ام‌ و هم به فکر پاسخ بیافتد. طبق گفته‌های مسئولین این کمپانی، بی‌ام‌و قصد دارد تا دو سال آینده از چهل خودروی جدید رونمایی کند که در تاریخ این خودروساز کم نظیر است.
با وجود این که سدان های BMW در سه ماهه‌ی اول امسال در بازار آمریکا با رشد در فروش رو به رو بوده اند اما بعضی از تحلیلگران معتقدند که با توجه به علاقه‌ی آمریکایی‌ها به خودروهای کراس‌اور، افزایش تولید خودروهای سدان و عرضه‌ی سدان‌‌‌ های جدیدتر توسط بی‌ ام‌ و می‌تواند به نقطه ضعف این کمپانی تبدیل شود و باعث افت فروش در بازار آمریکا شود.

تا قبل از ماه مارس، مرسدس فروش بیشتری نسبت به BMW داشت اما مدل CLA کوپه این خودروساز سقوطی 52 درصدی در فروش را تجربه کرد و باعث عقب افتادن مرسدس بنز از BMW شد.

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید دیگر خودروساز آلمانی، آئودی هم شاهد رشد (1.7 درصد) نسبت به ماه گذشته بوده است در حالی که لکسوس افتی 7.5 درصدی داشته است.

منبع Autonews
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها