گوگل بالاخره دستی به سر و روی کروم کشید!

گوگل به زودی مرورگر کروم را سریع‌تر و کم مصرف‌تر خواهد کرد. این خبری بود که امروز در بلاگ رسمی گوگل قرار گرفت و وعده داده شد که تب‌های کروم در به‌روزرسانی جدید این مرورگر، 10 درصد سریع‌تر از قبل بارگذاری خواهند شد. این بهبود سرعت نتیجه تغییراتی است که در هسته مرورگر رخ داده و می‌تواند نوید بخش روزهای بهتری برای آن باشد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

در حال حاضر نسخه 85 از مرورگر کروم در دسترس کاربران رایانه‌های شخصی (مک و ویندوز) قرار گرفته و بهینه‌سازی خوبی را به همراه دارد. بر اساس تست‌هایی که گوگل بر روی این نسخه انجام داده، بارگذاری صفحات در آن 10 درصد سریع‌تر شده و علاوه بر این نسخه بتای قابلیت Tab Throttling هم در این نسخه گنجانده شده است. Tab Throttling باعث می‌شود تا منابع سیستم از تب‌هایی که استفاده نمی‌شوند آزاد شده و به تب‌های فعال اختصاص داده شوند و به این ترتیب تجربه کاربری بهبود می‌یابد.

قابلیت‌های جدید گوگل کروم

گوگل در نسخه جدید قابلیت گروه‌بندی تب‌ها یا همان Tab Groups را هم بهبود داده است. از این پس می‌توانید تب‌های موجود در یک گروه را جمع کرده و فضا را برای کار کردن با تب‌های گروه‌های دیگر باز کنید. هر زمان که هم مایل بودید، می‌توانید دوباره تب‌های جمع شده را باز کرده و با آن‌ها کار کنید.

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که به کروم اضافه شده و البته در ابتدا برای کروم‌بوک‌ها در دسترس خواهد بود، یک قالب جدید برای نمایش تب‌ها جهت کار کردن در حالت تبلت است. در این قالب جدید، تب‌ها قابل اسکرول کردن خواهند بود (مانند نسخه‌های موبایلی) و به این ترتیب با افزایش تعداد تب‌ها، اندازه آن‌ها کوچک نخواهد شد. گوگل امیدوار است با این ویژگی بتواند کار کردن با مرورگر کروم را در لپ‌تاپ‌های 2 حالته (قابل تبدیل به تبلت) راحت‌تر و لذت بخش‌تر کند.

Tab Groups در کروم

همچنین در نسخه بتای کروم یک ویژگی جدید موسوم به Tab Preview هم گنجانده شده که همان‌طور که از نامش پیداست یک پیش نمایش کوچک از تب باز شده را با کشیدن ماوس بر روی آن، نمایش می‌دهد. این قابلیت جدید به خصوص برای کسانی که عادت دارند تب‌های زیادی در یک صفحه باز کنند، مفید بوده و می‌تواند به آن‌ها در یافتن سریع‌تر تب مورد نظر خود کمک کند.

در انتها نیز باید به بهبود ویرایشگر PDF کروم اشاره کنیم. از این پس می‌توان فرم‌هایی که در قالب PDF هستند، مستقیماً داخل مرورگر پر کرده و سپس ذخیره کرد. همچنین اگر مشغول خواندن یک سند PDF بوده و تب را ببندید، پس از باز کردن دوباره فایل مذکور، از همان صفحه‌ای که رها کرده بودید می‌توانید به خواندن ادامه دهید.

این قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید به زودی به مرورگر کروم اضافه خواهند شد و بعضی از آن‌ها هم اکنون نیز با ارتقاء به نسخه 85 قابل استفاده هستند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع beebom
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها