بازی Burnout Paradise توسط Xbox One قابل اجرا خواهد بود

مایکروسافت در نمایشگاه E3 امسال از قابلیت Backwards Compatibility برای XBOX One رونمایی کرد که به واسطه آن کاربران این کنسول قادر خواهند بود بازی های نسل قبل را که بر روی Xbox 360 ارائه شده بودند، اجرا نمایند.

در جدیدترین اخباری که در رابطه با بازی های پشتیبانی شده توسط این قابلیت منتشر شده است نام Burnout Paradise نیز به چشم می خورد. خالق این عنوان یعنی شرکت بازیسازی Criterion Games در این باره گفته است:

“بله، ما در حال مذاکره با مایکروسافت هستیم تا نسخه Xbox 360 بازی Burnout Paradise را با استفاده از قابلیت backwards compatibility بر روی کنسول Xbox One نیز ارائه کنیم! در آینده خبر های بیشتری در این خصوص ارائه خواهد شد!”

قابلیت Backwards Compatibility که در فصل پاییز و با ارائه یک بروزرسانی برای XBOX One در دسترس عموم قرار خواهد گرفت، تعداد زیادی از بازی های کنسول نسل قبل مایکروسافت یعنی Xbox 360 را بر روی XBOX One قابل اجرا خواهد کرد. البته مایکروسافت قادر نخواهد بود تا همه بازی های Xbox 360 را برای کنسول نسل جدید خود ارائه کند. به عنوان مثال بازی های کینکتی Xbox 360 از لیست بازی های پشتیبانی شده توسط این قابلیت حذف شده اند و نمی توان آن ها را بر روی XBOX One بازی کرد.

Burnout-Paradise-xbox-one-02علاوه بر دلایل فنی، مایکروسافت برای اجرای بازی های کنسول قبلی خود، با مشکلات حقوقی متعددی نیز مواجه می باشد و باید برای انتشار این بازی ها از ناشر بازی نیز مجوزهای لازم را اخذ کند. در این بین برخی ناشران و توسعه دهندگان نیز بنا به دلایل مختلف مایل نیستند که بازی هایشان بر روی XBOX One ارائه گردد.

به هر حال شنیدن خبر عرضه بازی Burnout Paradise بر روی XBOX One توسط Criterion Games بسیار خوشحال کننده می باشد و از همین الان طرفداران این سری منتظر تایید شدن بازی Burnout Revenge نیز برای XBOX One می باشند.

گیمرهای متعددی مشتاقانه منتظر عرضه نسخه جدیدی از سری بازی Burnout بودند و شاید عرضه این بازی قدیمی تا حدودی بتواند عطش هواداران خود را تا زمان انتشار نسخه جدید آن فروکش کند.

منبع: attackofthefanboy

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد