فلای تودی

سگا برای بیست و پنجمین سالگرد سونیک برنامه ویژه ای دارد

در دهه 90 سری بازی های سونیک (Sonic) به همراه بازی هایی مانند ماریو (Mario) و زلدا (Zelda) بر دنیای بازی های رایانه ای حکمرانی می کردند اما به مرور زمان این بازی ها جای خود را به بازی هایی با گرافیک بالا و گیم پلی پیچیده دادند. در این بین شاید شخصیت سونیک نسبت به رقبای خود مهجور تر مانده است و در نسل جدید بازی های رایانه ای حضور قابل ملاحظه ای نداشته است. اما این به آن معنا نیست که شرکت سگا این شخصیت دوست داشتنی را از یاد برده و برنامه ای برای آن ندارد. در تازه ترین اخبار آمده است که سگا برنامه ویژه ای برای بیست و پنجمین سالگرد ظهور این شخصیت در دنیای بازی های رایانه ای دارد.

شخصیت سونیک با نام کامل Sonic the Hedgehog که یک جوجه تیغی خوش تیپ می باشد، برای اولین بار در سال 1991 و در بازی ای با همین نام که بر روی کنسول Sega Genesis به صورت جهانی عرضه گردید، متولد شد. این بازی به همراه چند نسخه بعدی ارائه شده بر روی کنسول Sega Genesis بسیار موفق ظاهر شدند ولی متاسفانه با ورود به دنیای سه بعدی سونیک نتوانست موفقیت خود را ادامه دهد و با وجود بازی های نسبتا خوبی که با محوریت این شخصیت روانه بازار شدند هیچگاه نتوانست محبوبیت پیشین خود را بازیابد.

Sonic Gameplayسونیک بعدها با بازی Sonic the Hedgehog 2006 هم نتوانست آنطور که باید و شاید توجه گیمرها را به خود جلب کند و این روند با عرضه دو نسخه از سری Sonic Boom بر روی کنسول های Wii U و 3DS در پاییز سال گذشته نیز ادامه پیدا کرد.

قرار است در اواخر سال جاری نسخه جدیدی از Sonic Boom برای 3DS عرضه شود، اما با این حال هنوز هم نمی توان در مورد آینده این شخصیت محبوب و بازی هایش اطمینان داشت. خوشبختانه اخیرا مسئول روابط عمومی و شبکه های اجتماعی عنوان سونیک، آقای Aaron Webber وعده های امیدوار کننده ای درباره آینده این سری داده است.

آقای Webber در مصاحبه ای که با وب سایت SEGAbits داشته عنوان کرده است که شرکت سگا مطمئنا برنامه ویژه ای برای بیست و پنجمین سالگرد متولد شدن این جوجه تیغی محبوب تدارک خواهد دید. با این وجود، وی از بیان جزئیات بیشتر در این زمینه خودداری کرده است و تنها اعلام کرده که اویل سال 2016 اطلاعات بیشتری درباره این برنامه منتشر خواهد شد.

امیدواریم همانند سال 2011 که به مناسبت بیستمین سالگرد سونیک، بازی Sonic Generations توسط سگا عرضه شد این بار هم این شرکت یک بازی جدید برای طرفداران این سری تدارک دیده باشد. به هر حال باید تا اوایل سال 2016 صبر کنیم تا اطلاعات رسمی در این باره منتشر شوند.

منبع: attackofthefanboy

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد