سونی: مایکروسافت می‌خواهد کیفیت Call of Duty در پلی استیشن را خراب کند!

سونی در پاسخ اخیر خود به سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA)، بار دیگر مخالفت خود را با خرید برنامه‌ریزی شده کمپانی اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، ابراز کرد. این شرکت ژاپنی که در نسل گذشته حاکم بلامنازغ بازار کنسول‌های بازی بود، ابراز نگرانی کرده که خرید میلیاردی مایکروسافت می‌تواند به طور بالقوه بر عملکرد و کیفیت سری بازی‌های کال آف دیوتی (Call of Duty) در پلتفرم پلی استیشن تأثیر بگذارد و در نتیجه طرفداران را مجبور به مهاجرت به سمت ایکس باکس کند. در واقع، ترس سونی از این است که مایکروسافت به طور عمدی یا ناخواسته نسخه‌ای از بازی را برای پلی استیشن منتشر کند که در آن باگ‌ها و ایرادهای زیادی وجود داشته باشند و منجر به از دست رفتن اعتماد گیمرها به پلی استیشن شود.

سونی ادعا کرد که هیچ راه قابل قبولی برای این شرکت یا CMA وجود نخواهد داشت که بتواند اطمینان حاصل کند مایکروسافت از منابع کافی و مهندسانی با کیفیت و کمیت مناسب جهت ساخت نسخه پلی استیشن Call of Duty استفاده می‌کند. بنابراین، منصفانه و برابر بودن رقابت در کیفیت اجرای بازی‌های این سری در هاله‌ای از ابهام خواهد بود. با این حال، کاهش کیفیت Call of Duty در پلی استیشن مطمئناً اقدام عاقلانه‌‌ای نیست، چرا که بیشتر از سونی ممکن است به خود مایکروسافت و اکتیویژن لطمه بزند.

از سوی دیگر، مایکروسافت نیز در پاسخ به CMA اشاره کرده که پیشنهاد داده است سونی در تاریخ انتشار بازی‌ها، برابر بودن محتوا، ویژگی‌ها، آپگریدها، کیفیت گرافیکی و گیم‌پلی را با پلتفرم ایکس باکس بررسی کند. نکته مهم این است که سونی باید توافق 10 ساله پیشنهادی مایکروسافت برای عرضه Call of Duty در پلی استیشن را بپذیرد و مایکروسافت نیز در مقابل با نظارت یک ارزیاب شخص ثالث برای تأیید یکنواختی نسخه‌های بازی بر روی دو پلتفرم پلی استیشن و ایکس باکس موافقت کند.

Call of Duty

علاوه بر این، سونی در نامه خود این نگرانی را نیز مطرح کرده که احتمال دارد مایکروسافت Call of Duty را به یک عنوان انحصاری برای سرویس گیم پس (Game Pass) تبدیل کرده و بنابراین آن را از پلی استیشن دور کند. با این حال، مایکروسافت این ادعا را رد کرده و اظهار داشته که حذف Call of Duty از پلی استیشن منطقی نیست.

CMA قرار است تا 26 آوریل در مورد این معامله تصمیم نهایی خود را بگیرد. همچنین، گزارش‌ها حاکی از آن هستند که پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه مایکروسافت بازی‌های Call of Duty و دیگر عناوین مطرح اکتیویژن بلیزارد را برای پلتفرم‌های Nintendo و GeForce Now نیز عرضه خواهد کرد، اتحادیه اروپا قرار است به این خرید بزرگ چراغ سبز نشان دهد.

نظر شما چیست؟ آیا مایکروسافت واقعاً قصد دارد از Call of Duty به عنوان برگ برنده خود استفاده کرده و سونی را در بازار کنسول‌های بازی شکست دهد؟

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها