فلای تودی

ساعت هوشمند اپل واچ به دوربین مجهز می‌شود؟!

شایعات زیادی در مورد افزودن سنسورهای بیشتر به مدل‌های آینده اپل واچ شنیده می‌شود که بیشتر این شایعات به سنسورهای سلامتی محور مانند سنسور تشخیص دمای بدن مربوط هستند. اما پتنت یا درخواست ثبت اختراعی که اخیراً عمومی شده، نشان می‌دهد اپل قصد دارد یک دوربین به ساعت هوشمند اپل واچ اضافه کند! با دیجی رو همراه باشید.

AppleInsider در گزارشی مدعی شده که این پتنت جدید اپل ساعت دوربین‌داری را نشان می‌دهد که کاربران می‌توانند آن را از مچ دست خود باز کرده و اقدام به عکاسی کنند. ظاهراً در این حالت، صفحه نمایش ساعت به عنوان منظره‌یاب عمل می‌کند و به راحتی می‌توان عکاسی کرد. البته با توجه به اینکه مدل‌های کنونی اپل واچ وقتی از مچ دست باز شوند قفل می‌شوند، اپل باید تغییراتی را نیز در بخش نرم افزاری اعمال کند.

به نظر می رسد این پتنت نشان می‌دهد که سنسور دوربین می‌تواند در داخل دکمه چرخان اپل واچ (Digital Crown) قرار بگیرد. به گزارش AppleInsider، این ساعت می‌تواند شامل یک دکمه چرخان باشد که دوربین هم در آن گنجانده شده و امکان ثبت تصاویر را از طریق دیافراگمی که در داخل این مجموعه قرار گرفته، فراهم کند.

پتنت دوربین اپل واچ

این ثبت اختراع همچنین می‌گوید:

لنز را می‌توان در پشت یا جلوی دیافراگم قرار داد تا بتواند فوکوس لازم را بر روی صحنه انجام دهد. همچنین، می‌توان از سنسور تصویری که در پشت دیافراگم قرار می‌گیرد، برای تشخیص حرکات دکمه چرخان نیز استفاده کرده و به این ترتیب این سنسور هم به عنوان دوربین عکاسی و هم به عنوان سنسوری برای تشخیص ورودی‌های دکمه چرخان استفاده کرد.

البته سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که اگر دکمه چرخان سنسور دوربین را در خود جای دهد، چگونه می‌توان با ساعت عکاسی کرد؟ اپل هم در پتنت خود اشاره‌ای به این موضوع نکرده و جزئیات بیشتری ارائه نکرده است، اما مطمئنا ایده جالبی خواهد بود.

در انتها به یاد داشته باشید که پتنت‌ها همیشه به این معنی نیستند که قرار است حتماً به محصولی واقعی بدل شوند. بنابراین، مطمئناً انتظار نداریم که ایده دوربین داخل دکمه چرخان را در سال 2022 و در اپل واچ سری 8 ببینیم، اما با توجه به این پتنت، احتمال مجهز شدن ساعت اپل به دوربین در آینده وجود دارد.

منبع pocket-lint
مطالب پیشنهادی
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تازه دیشبم
تازه دیشبم
2 ماه قبل

خر

مار
مار
2 ماه قبل

خر

ماشین
ماشین
2 ماه قبل

ا

مار
مار
2 ماه قبل

🌷