چطور کشورتان را در گوگل پلی استور تغییر دهید؟

استفاده از گوگل‌پلی خیلی آسان است: برنامه را بازکرده، به دنبال برنامه‌ای که می‌خواهید دانلود کنید می‌گردید و بعد روی دستگاه‌تان نصبش می‌کنید. گوگل‌پلی برای نواحی مختلف، برنامه‌های متفاوتی ارائه می‌دهد و بعضی اوقات دسترسی به یک سری برنامه‌ها را بسته به موقیعت جغرافیایی افراد مسدود می‌کند.

اگر اخیرا به کشور دیگری نقل مکان کرده‌اید یا می‌خواهید به گوگل پلی استور ناحیه‌ای دیگر دسترسی داشته باشید، در ادامه برایتان عنوان خواهیم کرد که چطور کشور خود را در تنظیمات گوگل پلی تغییر دهید.

چطور کشور/منطقه خود را در گوگل پلی استور تغییر دهید؟

۱.برنامه‌ی پلی استور را بر روی دستگاه اندرویدی‌تان بازکنید.

۲. بر روی سه نقطه یا سه خط زده و منو را باز کنید و سپس گزینه‌ی Account را انتخاب کنید.

چطور کشورتان را در گوگل پلی استور تغییر دهید؟

۳. اگر به گزینه‌ی تغییر کشور دسترسی داشته باشید، گزینه‌ی Country and profiles را در این منو مشاهده خواهید کرد.

۴. بر روی آن ضربه زده و کشور جدیدتان را انتخاب کنید.

۵. موارد هشداردهنده و توصیه‌ها را مرور کرده و قبول کنید. هنگامی که کشورتان را تغییر دادید، می‌توانید  از پلی استور آن کشور یا منطقه استفاده کنید.

این آپشن برای همه ظاهر نخواهد شد. بنظر می‌رسد که فقط اگر در کشور دیگری بوده باشید ( طبق آی‌پی آدرستان) برایتان ظاهر خواهدشد. این یعنی نمی‌توانید به هرکشوری که دلتان خواست سوئیچ کنید. مهم‌تر از همه آنکه طبق تاییدیه‌ای که باید قبل از اعمال تغییر بپذیرید:

شما نخواهید توانست که از روش‌های پرداختی کشور فعلی‌تان یا Play balance آن استفاده کنید و نمی‌توانید به مدت ۳۶۵ روز کشورتان را در برنامه تغییردهید.

بنابراین توصیه می‌شود که فقط در صورتی که به کشور دیگری رفته و برنامه دارید که یک سال در آنجا بمانید از این گزینه استفاده کنید. توجه داشته باشید که با استفاده از VPN احتمالا می‌توانید پلی استور را دور بزنید و لازم نیست برای دسترسی به چند برنامه، تنظیمات کشورتان را عوض کنید.

منبع makeuseof
مطالب پیشنهادی
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی
4 سال قبل

کش و دیتای گوگل پلی و google books, magazines و امثالهم رو پاک کنید. برای اطمینان کش google play services رو هم پاک کنید. ف ی ل ت ر ش ک ن رو باز کنید و گوگل پلی رو باز کرده و هرچی میخواید دانلود کنید

امیر
امیر
2 سال قبل

امیر حاجی علیانی .. مشخصات ایمیل amyrhji