خرید از ترندیول

چطور بفهمیم چه کسی هایلایت های ما را در اینستاگرام دیده است؟

بدون شک در حال حاضر اینستاگرام پرطرفدارترین اپ اشتراک‎‌گذاری عکس و فیلم است که میلیون‌ها کاربر روزانه در سرتاسر دنیا دارد. کاربران اینستاگرامی مرتباً در حال انتشار عکس‌ها و فیلم‌های جذاب و همچنین ارسال و دریافت پیام در دایرکت هستند. هایلایت های اینستاگرام مشابه استوری هستند و تنها فرقی که دارند این است که تا زمانی که آن‌ها را پاک نکردید، همیشه روی پروفایلتان باقی خواهند ماند. استوری بعد از این‌که 24 ساعت از انتشارش بگذرد ناپدید خواهد شد و هایلایت اینستاگرام برای پین کردن استوری‌های دلخواه در پروفایل طراحی شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چه کسانی از هایلایت های پروفایل اینستاگرام شما دیدن می‌کنند.

چگونه بفهمیم هایلایت های ما در اینستاگرام چند بار مشاهده شده‌اند؟

هایلایت پروفایل شما درست در قلب صفحه‌تان قرار دارد و به مخاطب نشان می‌دهد شما و یا کسب و کارتان در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند. از آنجایی که هایلایت ها بعد از گذشت 24 ساعت همانند استوری‌های اینستاگرامی حذف نمی‌شوند. شما می‌توانید هر چندوقت یکبار آن‌ها را ادیت کنید تا پروفایلتان جذاب و جدید باقی بماند.

در این بین ممکن است دوست داشته باشید که بفهمید هایلایت ها را چند نفر مشاهده کرده‌اند. این کار می‌تواند به خاطر مدیریت صفحه و یا صرفاً از روی کنجکاوی باشد. نمایش تعداد بازدید هایلایت های اینستاگرام می‌تواند به شما در نگه داشتن، تغییر و یا حذف یک سری از محتوای هایلایت شده کمک کند. با این حال بررسی تعداد نمایش و مشاهدات یک هایلایت خاص تنها تا 48 ساعت امکان‌پذیر است و بعد از گذشت این زمان آمار مرتبط با بازدید برای همیشه از بین می‌رود. در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه بررسی تعداد نمایش هایلایت های اینستاگرام را بررسی کنیم.

برای این کار:

 1. ابتدا باید به اکانت اینستاگرام خود سر زده و روی عکس پروفایل‌تان که در گوشه پایین سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید.
  چگونه بفهمیم هایلایت های ما را در اینستاگرام چندبار مشاهده کرده‌اند؟ 1
 2. حالا روی یکی از هایلایت ها کلیک کنید تا باز شود.
  چگونه بفهمیم هایلایت های ما را در اینستاگرام چندبار مشاهده کرده‌اند؟ 2
 3. از قسمت پایین سمت چپ صفحه، کنار “Seen by” یا “Activity” می‌توانید تعداد مشاهده فعلی هایلایت مور نظر را ببینید.
  چگونه بفهمیم هایلایت های ما را در اینستاگرام چندبار مشاهده کرده‌اند؟ 3

چطور بفهمیم چه کسانی هایلایت های ما را در اینستاگرام دیده‌اند؟

برای بررسی این‌که آیا فرد یا اکانت خاصی از هایلایت های شما دیدن کرده‌اند یا خیر و یا حتی در صورت کنجکاو بودن راجع به اینکه چه کسانی هایلایت های شما را در اینستاگرام دیده، باید مراحلی که در ادامه توضیح دادیم را دنبال کنید. توجه داشته باشید که در این روش تنها تا 48 ساعت قادر به دیدن اسامی افراد خواهیم بود. هایلایت های ما در اینستاگرام دائمی بوده و تا زمانی‌که آن‌ها را حذف نکنیم همچنان در صفحه پروفایل باقی خواهند ماند اما آمار بازدید مربوط به آن محدودیت زمانی دارد.

 1. ابتدا به پروفایل خود در اینستاگرام بروید.
  چطور بفهمیم چه کسانی هایلایت های ما را در اینستاگرام دیده اند؟ 1
 2. حالا روی آیکون هایلایتی که می‌خواهید اطلاعات مرتبط با آن را دریافت کنید، کلیک کنید.
  چطور بفهمیم چه کسانی هایلایت های ما را در اینستاگرام دیده اند؟ 2
 3. روی گزینه Seen by“و یا “Activity” که در گوشه پایین سمت چپ صفحه قرار دارد کلیک کنید تا لیست افرادی که هایلایت‌تان را دیده‌اند، مشاهده کنید.
  چطور بفهمیم چه کسانی هایلایت های ما را در اینستاگرام دیده اند؟ 3

در صورت تمایل می‌توانید هایلایت‌تان را از هر کسی که دوست دارید، مخفی کنید؛ همچنین هر زمان که دوست داشتید می‌توانید آن‌ها را از این وضعیت در بیاورید. برای این کار کافیست تا به تنظیمات حریم شخصی در منوی تنظیمات (Settings) بروید.

چطور بفهمیم چه کسانی هایلایت های ما را در اینستاگرام دیده اند؟ 4

به طور کلی، هایلایت های اینستاگرام یک روش عالی برای نگهداری از استوری‌های مورد علاقه و به اشتراک‌گذاری آن‌ها به صورت همیشگی است. اگر صفحه اینستاگرام شما مرتبط با کسب و کار و یا فروشگاهتان است می‌توانید از این طریق به معرفی محصولات خود و کمپانی بپردازید. صرف نظر از قابلیت مشاهده تعداد بازدید هایلایت ها و این‌که چه کسانی هایلایت‌هایمان را در اینستاگرام مشاهده می‌کنند؛ می‌توانید هر لحظه هایلایت اینستاگرام را تغییر داده و یا حذف کنید.

به طور کلی می‌توان گفت قابلیت هایلایت کردن استوری‌ها در اینستاگرام روشی عالی برای استفاده در حساب شخصی و یا تجاری افراد است اما عده‌ای معتقدند که اگر دسترسی به آمارهای بازدید آن دائمی بود و به 24 ساعت بسنده نمی‌کرد بسیار عملکرد بهتری داشت.

سوالات متداول

آیا می‌توان استوری هایلایت اینستاگرام افراد را بدون اینکه صاحب اکانت آن متوجه شود، نگاه کرد؟

خیر شما نمی‌توانید مخفیانه از استوری‌های هایلایت شده دیدن کنید. با این حال یک روش برای تماشای استوری‌های اینستاگرام شخص دیگر وجود دارد که با استفاده از آن شناسایی نخواهید شد. می‌توانید یک اکانت اینستاگرام جدید ایجاد کنید و استوری‌های افراد مورد نظر را با استفاده از حساب جدید مشاهده کنید. با این‌کار صاحب اکانت نمی‌تواند تشخصی داده و یا ثابت کند که شما استوری‌هایش را دیده‌اید.

با این حال باید توجه داشته باشید که اگر اکانت اینستاگرام مورد نظرتان شخصی باشد، استوری‌ها و هایلایت های فرد نیز شخصی خواهند بود و برای مشاهده آن‌ها باید حتماً به حساب کاربری آن‌ها درخواست فالو ارسال کنید.

آیا می‌توان 24 ساعت بعد از انتشار و هایلایت یک استوری همچنان تعداد بازدید و افراد بازدیدکننده را مشاهده کرد؟

بله اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا هرکسی که استوری‌تان را از طریق هایلایت دیده است ببینید. با این حال شما تنها می‌توانید بازدید‌کنندگان و تعداد بازدید را تا 48 ساعت ببینید و بعد از گذشت این مدت زمان دیگر این دو فاکتور قابل بررسی نخواهند بود. تا زمانی که هایلایت های اینستاگرام را حذف نکرده باشید امکان مشاهده هایلایت ها وجود دارد.

آیا امکان مشاهده تعداد دفعاتی که هر شخص استوری‌های هایلایت‌ اینستاگرامتان را دیده است وجود دارد؟

خیر. امکان بررسی این‌که هر شخص چندبار هایلایت های ما را در اینستاگرام مشاهده می‌کند وجود ندارد. اینستاگرام تنها تعداد مشاهدات و این‌که چه کسی از استوری‌هایتان دیدن کرده است را در اختیارتان قرار خواهد داد و این‌که هر فرد چندبار از استوری و یا هایلایت دیدن کرده است در حال حاضر وجود ندارد. ممکن است کسی چند هزار بار استوری شما را نگاه کند و شما حتی متوجه هم نشوید!

اگر کسی را دنبال نکنم همچنان متوجه می‌شود استوری و یا هایلایت های اینستاگرامش را مشاهده کردم؟

بله. فرقی نمی‌کند شخصی را دنبال کنید یا خیر در هر صورت با مشاهده استوری‌های اینستاگرام فرد مورد نظر در لیست بازدیدکنندگان خواهید رفت. اگر دوست ندارید کسی بفهمد که شما استوری اینستاگرامش را مشاهده کردید بهتر است یک حساب جدا ایجاد کرده و بدون قرار دادن نام و عکس خود به دیدن عکس و استوری‌هایشان بپردازید!

چطور می‌توانم استوری اینستاگرام خود را هایلایت کنم؟

اگر با قابلیت هایلایت اینستاگرام آشنایی ندارید و یا نمی‌دانید چطور می‌توان استوری به پروفایل حسابتان اضافه کنید در ادامه برایتان توضیح می‌دهیم. خوشبختانه انجام این کار بسیار ساده است کافیست تا:

 1. اپلیکیشن اینستاگرام را باز کرده و روی آیکون پروفایلتان که در گوشه پایین سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید. سپس روی نشان ‘+‘ که در بخش هایلایت ها قرار دارد کلیک کنید.
 2. استوری که دوست دارید روی پروفایلتان قرار بگیرد انتخاب کنید.
 3. روی گزینه Next کلیک کنید.
 4. عکس کاور برای استوری مورد نظر انتخاب کرده و نامی برای آن بگذارید.
 5. با توجه به این‌که از دستگاه اندروید یا iOS استفاده می‌کنید روی گزینه Add یا Done کلیک کنید.

با این کار استوری شما در بخش هایلایت پروفایل اینستاگرام نمایش داده خواهد شدد. وقتی مردم از پروفایلتان دیدن کنند، می‌توانند با کلیک روی Highlight به مشاهده استوری‌های هایلایت شده بپردازند.

آیا تجربه، ترفند و یا سوالی مرتبط با مشاهده تعداد و افرادی که از استوری و هایلایت اینستاگرام دیدن می‌کنند، دارید؟ در بخش نظرات آن‌ها را با ما اشتراک بگذارید.

منبع Alphr
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها