اخطار چین به آمریکا: در صورت آزاد نکردن مدیر هواوی، عواقب ناگواری در انتظارتان خواهد بود!

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، مدیر مالی هواوی، خانم مِنگ وانژو که حدود یک هفته‌ی پیش دستگیر شد، هم‌چنان در کانادا در بازداشت به سر می‌برد. براساس گزارش‌ها، یکی از بازرسی‌های انجام شده توسط ایالات متحده نشان داده که منگ وانژو در نقشه‌ای برای استفاده از سیستم بانک‌داری جهانی برای تجارت با ایران نقش داشته است؛ و این موضوع با توجه به تحریم‌های فعلی آمریکا علیه ایران غیرقانونی محسوب می‌شود. منگ، دختر بنیان‌گذار هواوی، ممکن است برای زندانی شدن به ایالات متحده که درخواست دستگیری او را به کانادا داده، منتقل شود.

معاون وزارت امور خارجه‌ی چین در روز یکشنبه در دیداری با سفیر ایالات متحده در چین، تری برانستاد، به شدت به دستگیری مدیر مالی هواوی اعتراض کرد. آقای لی اضافه کرد که هرچه زودتر ایالات متحده باید درخواست دستگیری خود را لغو کند و در غیر این صورت باید منتظر پاسخ چین باشند.

آقای لی هم‌چنین با جان مک‌کالوم، سفیر کانادا نیز ملاقاتی داشت. وی به روزنامه‌ی دولتی ژینهوا نیوز اعلام کرده بود که اگر کانادا هرچه سریع‌تر منگ را آزاد نکند، عواقب ناگواری در انتظار آن‌ها خواهد بود. به گفته‌ی او دستگیری خانم منگ غیر منطقی، غیراخلاقی و وحشیانه است.

آمریکا در کمپینی که علیه هواوی به راه انداخته، از متحدان خود خواسته که از تجهیزات شبکه‌ی هواوی برای ساختار اینترنت 5G خود استفاده نکنند. در ماه ژوئن نیز قانون‌گذاران آمریکا به کانادا اعلام کردند که باید هواوی را تهدیدی برای امنیت ملی خود به حساب آورند. شرکت هواوی بزرگ‌ترین ارائه دهنده‌ی تجهیزات شبکه در دنیاست و در گوشی‌های همراه نیز رتبه‌ی دوم را در اختیار دارد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع PhoneArena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها