سوء استفاده یک مدیر چینی از امکانات مدرسه برای ماینینگ!

استخراج یا در اصطلاح ماینینگ ارزهای رمزنگاری شده‌ای مانند بیت کوین (Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) نیاز به رایانه‌ای با سخت افزار بسیار قدرتمند دارد که البته باعث می‌شود مبلغ قبض برق مصرفی نیز بسیار سنگین شود، به همین دلیل هم انجام آن با کامپیوترهای خانگی معمولاً چندان معقول و منطقی نیست. به تازگی خبری منتشر شده مبنی بر اینکه مدیر یکی از مدارس کشور چین با خود فکر کرده و راهی برای برطرف کردن این مشکلات پیدا کرده است. او برای اینکه بتواند از زیر بار هزینه برق مصرفی بیرون برود، تصمیم گرفته تا دستگاه‌های ماینینگ خود را به برق مدرسه تحت مدیریت خود وصل کرده و بدین ترتیب هیچ هزینه‌ای بابت انرژی مصرفی پرداخت نکند! البته کاملاً واضح است که این کار خلاف مقررات بوده و او نیز پس از کشف شدن دستگاه‌های ماینینگ از شغلش برکنار شده است.

طبق گزارش رسانه‌های محلی، قضیه از آنجا شروع شد که معلمان مدرسه‌ای در استان هونان چین متوجه سر و صداهای نویز مانندی شدند که تمام مدت و شب و روز در مدرسه شنیده می‌شد. آن‌ها در جستجوی منبع این سر و صدا بودند که در نهایت با رسیدن به منبع آن، دستگاه‌های ماینینگ جناب مدیر را کشف کردند!

این طور که گفته شده، این دستگاه‌ها باعث می‌شدند تا مبلغ قبض برق مدرسه به 14,700 یوان که چیزی معادل 2,100 دلار است، برسد؛ مبلغی که بسیار بیش‌تر از متوسط مصرف این مکان بوده و نکته جالب اینکه هر بار این مطلب به مدیریت مدرسه گزارش می‌شد او شروع به گلایه از میزان مصرف وسایل سرمایشی و گرمایشی مدرسه می‌کرده است!

مدیر این مدرسه در مجموع 9 دستگاه ماینینگ را در مرکز کامپیوتر مدرسه نصب کرده و طی یک سال گذشته در حال استفاده از آن‌ها بوده است. او در ابتدا تنها از یک دستگاه و آن هم در منزل خود استفاده می‌کرده اما بعداً تصمیم گرفته تا کسب و کار خود را توسعه داده و از امکانات مدرسه تحت مدیریتش برای این کار استفاده کند! حتی کار به جایی رسیده بود که معاون مدرسه هم در این تخلف درگیر شده و او هم یک دستگاه ماینینگ برای خودش در مدرسه مستقر کرده بود!

همان طور که در خلال مطلب هم اشاره کردیم، مدیر این مدرسه چینی اخراج شده اما در مورد معاون مدرسه تنها به یک اخطار رسمی بسنده شده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar