گلکسی اس 10 از مودم 5G ساخت خود سامسونگ استفاده می‌کند

شبکه‌های 5G هم‌چنان یک تکنولوژی نوین است که تا رسیدن آن به دست مصرف کنندگان حداقل چندماهی مانده؛ با این حال، سامسونگ یکی از مدل‌های گوشی گلکسی اس 10 را مجهز به مودم 5G خواهد کرد که این گوشی از پردازنده‌های خود سامسونگ، یعنی اکسینوس استفاده می‌کنند و خبری از چیپ‌های کوالکام نخواهد بود.

این شرکت کره‌ای، قصد دارد به جای سفارش دادن مودم و پردازنده از رقیب خود، مودم‌های شبکه‌ای 5G خود را تولید کند. این تراشه‌ها به طور اختصاصی برای S10 طراحی شده‌اند و از این رو، احتمالا نسخه‌ی 5G گلکسی اس 10 به همراه تراشه‌های جدید اکسینوس 9820 و 5100 رونمایی خواهد شد.

انتظار می‌رود که پرچم‌دار 5جی سامسونگ در اوایل سال بعدی میلادی در بازارهای مختلف جهانی عرضه شود. معمولا، بازار کشورهای آمریکا، چین و کره‌ی جنوبی نسخه‌های کوالکام گوشی‌های این شرکت را دریافت می‌کردند، اما امسال احتمالا در این بازارها نیز تراشه‌های خود سامسونگ مورد استفاده قرار گیرند و خبری از اسنپ‌دراگون 8150 و مودم X50 آن‌ نباشد.

861931 - گلکسی اس 10 از مودم 5G ساخت خود سامسونگ استفاده می‌کند
اینترنت 5جی می‌تواند فناوری را به شکلی که امروز می‌شناسیم، به کلی تغییر دهد.

اگر سامسونگ با این استراتژی به جلو رود، می‌تواند به معنی پیشرفت زیادی برای این شرکت باشد؛ زیرا اتکای آن‌ها را به کوالکام در بازارهای کلیدی مختلف کاهش می‌دهد و سامسونگ را آماده می‌کند که گوشی‌های 5G بعدی خود را نیز با پردازنده‌های خود عرضه کند.

البته طبق گزارشات، احتمالا در گوشی منعطف سامسونگ که این‌ روزها بحث راجع به آن بسیار داغ است، احتمالا مجهز به فناوری دریافت اینترنت 5G نباشد.

منبع PhoneArena

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar