دیجی فکت: 15 حقیقت جالب در مورد کوکاکولا

کوکاکولا به عنوان یکی از برندهای برتر آمریکا، شهرت جهانی دارد و محصولات این کمپانی در بیش از 200 کشور دنیا به فروش می رسد. به طور میانگین بیش از 10 هزار نوشیدنی غیرالکلی ساخت کوکاکولا در هر ثانیه توسط مردم دنیا نوشیده می شود. لازم به یادآوری است که برندهای معروفی مثل فانتا و اسپرایت نیز متعلق به این شرکت هستند. در ادامه 15 حقیقت جالب در مورد این شرکت را برای شما آماده کرده‌ایم. با دیجی رو همراه باشید.


کوکاکولا توسط جان پمبرتون، یک داروساز آمریکایی و در آتلانتا تاسیس شد. اما نام این برند را فرانک رابینسون، حسابدار پمربتون پیشنهاد کرد. همچنین علامت تجاری معروف این شرکت که در همه جای دنیا شناخته شده است را او طراحی کرده است.

1


کوکاکولا در اوایل ورود به بازار به عنوان یک آرام بخش عصبی فروخته می شد که خستگی را از تن در می آورد! تبلیغی که در پایین می بینید در سال 1886 منتشر شده بود.

2


احتمالا این نکته را قبلا شنیده اید. کوکاکولاهای اولیه دارای کوکائین بوده اند، البته فقط به میزان 9 میلی گرم در هر شیشه. کوکائین در آن زمان به عنوان جایگزینی برای الکل شناخته می شد و برای درمان اعتیاد به تریاک از آن استفاده می کردند. از سال 1903 کوکائین از فرمول کوکاکولا حذف شد.

3


بیش از 57 میلیون نوشیدنی در شکل ها و اندازه های مختلف هر روز در دنیا فروخته می شود (به جز آب). کمی بیش از 3% این 57 میلیون را کوکاکولا و برندهای زیرمجموعه ی آن تشکیل می دهد. بزرگترین شبکه ی عرضه ی محصولات در دنیا متعلق به این شرکت می باشد.

4


فقط دو کشور در دنیا وجود دارند که کوکاکولا به صورت قانونی در آنها فروخته نمی شود. کره ی شمالی و کوبا.

5


کوکاکولا دارای 500 برند و 3500 نوع نوشیدنی مختلف شامل نوشابه، آبمیوه، سودا و نوشیدنی های انرژی زا است. در صورتی که هر روز یکی از محصولات کوکاکولا را امتحان کنید حدود 9 سال زمان می برد تا از همه ی محصولات این شرکت استفاده کنید.

6


در صورتی که تمام کوکاهایی که تا به حال ساخته شده را در بطری های 220 میلیگرمی بریزید و آنها را روی هم قرار دهید، به اندازه‌ی 2000 بار می توانید فاصله ی زمین تا ماه را طی کنید!

7


کوکاکولا دارای 20 برند مختلف است که هر کدام بیش از 1 میلیارد دلار در سال فروش دارند. در تصویر پایین همه ی این برندها را مشاهده می کنید.

8


برند کوکاکولا 83 میلیارد دلار ارزش دارد. در صورتی که ارزش برندهای پپسی، بادوایزر، ساب وی و KFC را با هم جمع بزنیم باز هم کوکاکولا ارزش بیشتری دارد.

1478265218590


کوکاکولا ادعا می کند که اسم این محصول دومین کلمه ی شناخته شده در تمام دنیا بعد از OK است.

9


مکزیکی ها بزرگترین مصرف کننده ی کوکا در دنیا هستند. به طور میانگین هر مکزیکی 745 نوشیدنی کوکاکولا در روز خریداری می‌کند. آمریکایی ها نیز به طور میانگین 401 بطری مصرف می کنند.

10


کوکاکولا ادعا می کند که ابداع کننده ی کوپن است. این کمپانی اولین نمونه های کوپن ها را در سال 1886 بین مصرف کنندگان توزیع کرد و یکی از دلایل رشد سریع این محصول در خارج از شهر آتلانتا و ایالت جورجیا را عرضه ی این کوپن ها می دانست. بین سالهای 1886 و 1914 به ازای خرید هر 10 کوکا، یکی به صورت مجانی به خریداران داده می شد.

11


تصویری که امروزه از بابانوئل در رسانه ها وجود دارد ابداع کوکاکولا است. کوکا برای افزایش فروش خود در فصل زمستان در سالهای 1920 تبلیغات مخصوص کریسمس خود را آغاز کرد. کوکا در این تبلیغات از تصاویر زیادی استفاده کرد اما هیچ کدام از آنها زیاد موفق نبودند. تا اینکه در سال 1931 هادون ساندبلوم، بابانوئل خندان و چاق در لباسی قرمز را طراحی کرد. این تصویر برگرفته از شعر کلمنت مور به نام “ملاقاتی از سنت نیکولاس” و ریشه های اسکاندیناویایی است. قبل از این بابانوئل به شکل های مختلف (از لاغر و زشت تا خیلی چاق) و در رنگ های مختلف مثل سبز و قهوه ای تصویر می شد.

16


در سال 1985 کوکاکولا اولین نوشابه ای بود که به فضا رفت. فضانوردان از قوطی های مخصوص این شرکت در شاتل فضایی چلنجر استفاده کردند. تصویر پایین مربوط به این قوطیها است.

13


بهترین دما برای مصرف کوکاکولا به گفته ی این شرکت 1 تا 3 درجه ی سانتیگراد است.

14

منبع BusinessInsider
مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
1 دیدگاه
0 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
فروشگاه اینترنتی
فروشگاه اینترنتی

حقایقی جالبی بود و مرسی بابت به اشتراک گذاری مطالب .. سایت ما را دنبال نمایید
*** باتشکر