دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

دوربین مخفی‌ها را معمولا کجا پنهان می‌کنند؟

دوست داشته باشید یا نه، امروزه دوربین‌ها همه جا هستند، و ما بدون اینکه بدانیم اکثر اوقات در حال فیلمبرداری شدن هستیم. با اینکه اکثر اوقات این دوربین‌ها توجیه دارند(مثلاً دوربین های مغازه‌ها که برای حفاظت و مراقبت از دزدی و ورود غیر قانونی اند) اما گاهی اوقات از دوربین های پنهان شده برای اهداف شوم، مثلاً جاسوسی استفاده می شود. درصد آن پایین است، اما اگر حس می کنید تحت نظر هستید، بد نیست که رایج ترین محل پنهان کردن دوربین ها را بشناسد. تکنولوژی همین طور در حال پیشرفت است که این یعنی واقعاً باید انتظار پیدا کردن دوربین ها را در همه جا داشته باشید.اما این در این بین مکان هایی هستند که رایج تر بوده و بیشتر برای این اهداف مورد استفاده قرار می گیرند. با بررسی آنها با دیجی‌رو همراه باشید.

  • داخل ماشین

بسیاری از ماشین های مدرن دارای آیینه هایی با ویژگی های هوشمند هستند. این جا یک مکان محبوب برای پنهان کردن دوربین است. این اتفاق ممکن است در ماشین هایی مثل تاکسی یا ماشین های اجاره ای که مال خودتان نیستند بیوفتد. یک نمونه ی استفاده از آن را در فیلم عصر یخبندان ایرانی دیدیم.

  • داخل ساعت

ساعت ها به دلایل متعددی محل مناسبی برای پنهان کردن دوربین هستند که از جمله ی این دلایل می توان به همواره کنار تخت بودن آنها یا قرار داشتن شان در موقعیتی مناسب اشاره کرد.

  • در شناساگر دود

شناساگر دود هم مثل ساعت شب و روز روشن است. بعضی از این دوربین ها حتی قادرند برای فرستادن بازخورد زنده به اینترنت متصل باشند. شاید بهتر باشد نگاهی به شناساگر دودی که خاموش است یا با بقیه فرق دارد بیندازید، البته اگر مشکوک است!

  • داخل جالباسی

جالباسی ها جایی هستند که وقتی از راه می رسید لباستان را رویش پرت می کنید، حتی بعضی وقت ها نگاهش هم نمی کنید، پس قطعاً محل مناسبی برای پنهان کاری های این چنینی هستند.

  • داخل خودکار

امروزه از این خودکارها بیشتر برای ضبط استفاده می شود اما جاسازی دوربین داخل آن هم خیلی کار بعیدی نیست. شاید حالا متوجه شده باشید که وقتی خودکار یک نفر را کش رفتید، چرا برایش مهم نبود!

  • داخل عروسک

داخل عروسک، یکی از مشهورترین جاهای مخفی سازی است. خودتان هم می توانید از این ترفند برای زیر نظر داشتن پرستار بچه‌تان استفاده کنید.

  • داخل قاب عکس

این محل نقطه ی دید گسترده ای می دهد. حتی بسیاری از این قاب‌ها با دوربین های مخفی به صورت آنلاین بفروش می رسند(احتمالا نه در ایران).

  • داخل پریز برق

اگر دسترسی داشتن به منبع برق را هم در نظر دارید، پریزهای برق محل مناسبی برای دوربین مخفی کردن هستند.

شما چه‌مکان هایی را برای نصب دوربین مخفی می شناسید؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع littlethings.
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar