علائم شایع ابتلای کامپیوتر به ویروس

با این فرض که آنتی ویروس‌تان وجود یک ویروس را بر روی کامپیوتر‌تان اطلاع نداده، در ادامه ما به شما نشانه‌های وجود بد افزار یا ویروس را بر روی کامپیوتر معرفی می‌کنیم.

اگر کامپیوتر‌تان بی‌ثبات است، این یکی از نشانه‌هایی است که نشان می‌دهد چیزی مشکل دارد. بعضی از بد افزار‌ها فایل‌های مهمی که در درست کار کردن کامپیوتر‌تان نقش دارند را دچار اشکال می‌کنند و همین می‌تواند موجب کرش کامپیوتر‌تان شود. اگر هم کامپیوتر‌تان در حین اجرای یک نرم افزار خاص یا باز کردن فایلی کرش می‌کند، یعنی یک چیزی دیتای‌تان را دست کاری کرده و آن می‌تواند یک بد افزار باشد.

آیا کامپیوتر‌تان آرا‌م‌تر از همیشه کار می‌کند؟ شاید بد افزاری در حال استفاده از کامپیوتر شماست تا کار‌های خودش را انجام دهد. اگر هم برنامه‌ی سنگینی اجرا نمی‌کنید اما کامپیوتر‌تان خیلی یواش کار می‌کند، احتمالا ویروسی در دستگاه‌تان جا خوش کرده.

پیام‌های سیستمی عجیبی که به شما اعلام می‌کنند نمی‌توانید به درایویی خاص بر روی کامپیوتر‌تان دسترسی پیدا کنید هم یعنی یک مشکلی وجود دارد. اجرا نشدن برنامه‌ها یا باز نشدن فایل‌ها از دیگر علائم به شمار می‌روند. ممکن است یک سری از سخت افزار‌ها مثل پرینتر در صورت وجود ویروس از دستورات شما پیروی نکنند. اگر متوجه شدید که سایز فایل‌ها حتی با اینکه به آنها دسترسی ندارید در نوسان است یا اگر ظاهر منویتان عجیب و بهم ریخته است، این‌ها همه و همه می‌تواند نشان دهنده‌ی حضور یک ویروس بد ذات در سیستم‌تان باشد.

البته شاید وجود این علائم همگی مربوط به ابتلای دستگاه‌تان به ویروس یا بد افزار نباشد، اما قطعا نشان دهنده‌ی این است که یک چیزی می‌لنگد.  ‌

منبع electronics.howstuffworks
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها