معرفی بازی کپلی: حیوان دوست داشتنی موبایلی شما

از کپلی نگهداری کنید. به او غذا بدهید، او را شستشو دهید، با او بازی کنید و او رابه‌موقع بدوشید. با نصب این بازی برای فرزندانتان حس مسئولیت‌پذیری آن‌ها با نگهداری از یک حیوان خانگی مجازی تقویت کنید.

کپلی عنوان یک بازی در سبک شبیه‌سازی است که توسط تیم مدریک کاملاً فارسی سازی شده است. کپلی یک گاو بامزه و دوست‌داشتنی است کهمی‌تواند ساعت‌ها شما و کودکانتان را با بازی‌های مختلف سرگرم کند.

مانند هر حیوان دیگری، کپلی هم نیازهایی دارد که باید توسط شما که از او نگهداری می‌کنید رفع شود. کپلی نیاز به غذا دارد و زمانی که گرسنه شود باید به او غذا بدهید. غذا دادن به کپلی خود یک بازی جالب است. شما باید غذا را از درون سبد برداشته و به‌سوی دهان کپلی پرتاب کنید تا او بتواند غذا را بگیرد و بخورد. اگر غذاها را بلند پرتاب کنید ممکن است نتواند غذاها را بگیرد. این غذا انرژی مورد نیاز او را تأمین می‌کند. شما می‌توانید با نگاه کردن به آیکون مربوط به غذا از میزان گرسنگی کپلی مطلع شوید.

حمام کردن کپلی هم یکی از قسمت‌هایی است که می‌تواند حس خوبی به شما منتقل کند. شما باید او را به حمام ببرید با شامپو او را شستشو دهید و سپس با استفاده از دوش آب کف‌ها را از روی او پاک‌کنید تا کاملاً تمیز شود.

چند بازی جالب هم برای کپلی در نظر گرفته‌شده است که اگر کپلی احساس افسردگی کرد و یا خودتان نیاز به کمی تفریح داشتید می‌توانید با کپلی بازی کنید. در هر به‌روزرسانی به تعداد این بازی‌های کوچک هم افزوده خواهد شد. شخصیت کپلی نقش اصلی را در این بازی‌ها خواهد داشت. به‌عنوان‌مثال در یکیاز بازی‌ها باید کپلی را از یک مزرعه درحالی‌که موانع متحرک وجود دارند عبور دهید به‌طوری که با موانع برخورد نکند.

هر چه در بازی پیش می‌روید قطعاتی از پازل‌ها را پیدا می‌کنید که کپلی با آن‌ها پازل‌های حیوانات را تکمیل خواهد کرد. هر سطحی که بالاتر بروید سکه و الماس دریافت خواهید کرد. همچنین با دوشیدن شیر کپلی و فروش شیر نیز می‌توانید درامد کسب کنید.  می‌توانید با خرید اجناسی که در فروشگاه هر بخش وجود دارد کپلی را هر طور که دوست دارید بازی کنید. به‌عنوان مثال می‌توانید در حمام از کف‌هایی با رنگ‌های غیر از سفید استفاده کنید و یا برای کپلی عینک بخرید. امکان خرید سکه و الماس‌ها از طریق فروشگاه به‌صورت ریالی در میسر است.

نواری در کنار صفحه‌ای که خانه کپلی است قرار دارد که میزان رضایت او را نشانمی‌دهددرصورتی‌ که مدت زیادی به او رسیدگی نکنید ممکن است این نوار در حالت حداقل قرار بگیرید.

سازنده بازی به خوبی توانسته محیط بازی را به بهترین شکل برای بازی با این عنوان و سبک طراحی کنید. کاراکترها، محیط و اشیا طراحی خوبی دارند و برای کودکان جذاب خواهند بود. محیط کاربری روان است و اجرای بازی نیاز به سخت‌افزار رده‌بالا ندارد و در هر تبلت و تلفن همراه اندرویدی قابل‌اجرا است.

صداگذاری محیط نیز به خوبی صورت گرفته و حس شادابی مزرعه را به شنونده القا می‌کنند. صداهایی مانند صدای پرندگان، صدای آب و صدای دوشیدن شیر به طبیعی‌ترین شکل ممکن صداگذاری شده‌اند و در این بخش می‌توان به این بازی نمره قابل قبولی داد.

درمجموع می‌توان گفت این بازی با دارا بودن ویژگی‌هایی مانند زبان کاملا فارسی، محیط کاربری جذاب و همچنین بازی‌های ساده کوچکی که در آن گنجانده‌شده، می‌تواند بازی مناسبی برای کودکان باشد. همان‌طور که در ابتدای مطلب نیز گفته شد این قبیل بازی‌ها می‌توانند حس مسئولیت‌پذیری در کودکان را تقویت کنند و انجام مراحل مختلف بازی‌های کوچک داخل این بازی که شامل معما نیز می‌شوند، می‌تواند به افزایش قدرت تحلیل و حل مسئله آن‌ها کمک کند.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا
زهرا
2 سال قبل

خیلی عالیه پنج تا ستاره حقش است