هزینه یک میلیارد دلاری حذف تجهیزات هواوی و زد تی ای برای اپراتورهای کانادایی!

احتمالاً اطلاع دارید که در چند وقت اخیر حواشی زیادی برای شرکت‌های چینی هواوی و زد تی ای پیش آمده است. با توجه به اینکه این دو شرکت رابطه نزدیکی با دولت چین دارند، کشورهای مختلفی از سراسر جهان در مورد استفاده از تجهیزات ارتباطی آن‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند. این نگرانی‌ها در رابطه با بحث جاسوسی و امنیت ملی پس از آن شدت گرفت که دولت ایالات متحده از متحدان خود خواست تا به تبعیت از این کشور اقدام به محدود کردن استفاده از تجهیزات ارتباطی هواوی و زد تی ای کنند.

البته کنار گذاشتن تجهیزات ارتباطی هواوی و زد تی ای مطمئناً به این سادگی‌ها نبوده و هزینه بالایی خواهد داشت. در واقع، بر اساس گزارشی که به تازگی در روزنامه کانادایی Globe and Mail منتشر شده،  اینگونه برآورد شده که اپراتورهای کانادا برای حذف تجهیزات ارتباطی هواوی و زد تی ای باید هزینه‌ای در حدود یک میلیارد دلار را متقبل شوند.

این هزینه‌ها تنها به جهت حذف فیزیکی آنتن‌ها و تجهیزات نیست، بلکه تحقیق و بررسی برای یافتن جایگزینی مناسب برای آن‌ها نیز بسیار هزینه‌بر خواهد بود. در بین اپراتورهای کانادایی، دو شرکت BCE و Telus بیش از همه متضرر خواهند شد و این در حالی است که اپراتوری مانند Rogers به واسطه اتکا به تجهیزات ارتباطی اریکسون (Ericsson) کمتر تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

حال اینکه با وجود چنین هزینه بالایی، اپراتورها کماکان به کنار گذاشتن تجهیزات ارتباطی هواوی و زد تی ای اصرار خواهند داشت یا نه، مسئله‌ای که مرور زمان آن را مشخص خواهد کرد، به خصوص اینکه در حال حاضر هیچ قانونی مانع همکاری اپراتورها با دو شرکت مذکور چینی نیست و این کار از لحاظ قانونی بلامانع است.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها