خلاقیت کده؛ تبدیل گوشی هوشمند به نمایشگر هولوگرام سه بعدی

امروز با قسمتی دیگر از بخش خلاقیت کده دیجی رو در خدمت شما عزیزان هستیم و در این قسمت قصد داریم تا در مورد تصاویر هولوگرام سه بعدی صحبت نماییم. اگر از علاقه‌مندان فیلم‌های علمی تخیلی باشید حتماً با این نوع تصاویر آشنا هستید. نمایشگرهای هولوگرام سه بعدی با تاباندن نور به شکلی خاص، اطلاعات هر سه بعد تصویر را به صورت همزان نمایش داده و احساس برجسته بودن آن را به ناظر منتقل می‌کنند.

اما بد نیست بدانید که شما نیز در خانه با کمترین لوازم می‌توانید این تکنولوژی آینده نگرانه را تجربه کرده و لدت ببرید. حتما می‌پرسید چگونه؟ در ادامه با ما همراه باشید تا روش این کار را به صورت گام به گام با هم مرور کنیم.

ساخت یک نمایشگر هولوگرام سه بعدی ساده با کمک گوشی هوشمند

لوازمی که برای این کار نیاز خواهیم داشت عبارتند از:

  • کاغذ شطرنجی
  • یک عدد قاب سی دی شیشه‌ای
  • نوار چسب یا چسب قطره‌ای
  • خودکار
  • قیچی
  • گوشی هوشمند
  • تیغ موکت بری

خوب قبل از هر کاری ابتدا الگوی کار را به صورت دقیق و مطابق شکل بر روی کاغذ شطرنجی رسم کنید.

نمایشگر هولوگرام (تصویر 1)

نمایشگر هولوگرام (تصویر 2)

نمایشگر هولوگرام (تصویر 3)حتماً اندازه‌های ذوزنقه فوق را به دقت رعایت نمایید (قاعده‌های بالا و پایین به ترتیب 1 و 6 سانتی متر و ساق‌ها نیز 3.5 سانتی متر خواهند بود).

به کمک قیچی این الگو را از کاغذ جدا کنید.

نمایشگر هولوگرام (تصویر 4)خوب حالا به سراغ قاب شیشه‌ای سی دی رفته و درب آن را جدا می‌کنیم. ما از شیشه درب قاب برای ساخت نمایشگر هولوگرام استفاده خواهیم کرد. حاشیه‌های زائد کناره قاب را به دقت جدا نمایید به نحوی که شیشه آن ترک برندارد.

نمایشگر هولوگرام (تصویر 5)الگو را بر روی شیشه گذاشته و به کمک یک خودکار یا ماژیک طرح خود را به روی آن منتقل کنید.

نمایشگر هولوگرام (تصویر 6)حالا با استفاده از یک تیغ موکت بری و با احتیاط کامل شکل مورد نظر را از روی شیشه جدا نمایید. دقت کنید که برای ساخت نمایشگر خود به 4 عدد از این اشکال نیاز خواهیم داشت پس از فضای شیشه به درستی استفاده کنید.

نمایشگر هولوگرام (تصویر 7)

خوب تقریباً کارمان تمام شده و تنها کاری که باید بکنیم این است که به کمک چسب نواری و یا قطره‌ای، چهار ذوزنقه شیشه‌ای را مانند تصاویر به هم متصل نماییم.

نمایشگر هولوگرام (تصویر 8)

نمایشگر هولوگرام (تصویر 9)

حال کافیست تا با مراجعه به اینترنت و یک جستجوی ساده، تصاویر و یا ویدیوهای هولوگرام را یافته و در گوشی هوشمند خود ذخیره نمایید. با پخش این ویدیوها و قرار دادن ابزاری که ساخته‌ایم بر روی مرکز صفحه نمایش، شاهد خلق تصاویری سه بعدی و حیرت انگیز خواهید بود. در انتها پیشنهاد می‌کنیم برای بهتر دیده شدن تصاویر، آن‌ها را در فضایی کم نور اجرا نمایید.

نمایشگر هولوگرام (تصویر 10)

نمایشگر هولوگرام (تصویر 11)

نمایشگر هولوگرام (تصویر 12)

امیدواریم از خلاقیت کده امروز هم لدت برده باشید. نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این بخش حتماً با ما در دیجی رو در میان بگذارید.

خلاقیت کده دیجی رو روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هر هفته رأس ساعت 19 منتشر می‌شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
On one
3 سال قبل

تو اینجا اتفاق خیلی عجیبی نمی افته فقط بازتاب نور تصویر روی اون شیشه ست