رام‌های اندرویدِ سیانوژن از این پس با نام LineageOS عرضه خواهند شد

با اینکه سیانوژن همکاری‌های خوبی را با چندین شرکت سازنده تلفن همراه مثل وان‌پلاس آغاز کرده بود و پیش از این چندین بار اعلام کرده بود که تا 2-3 سال آینده رام‌ها و سیستم عامل‌های این شرکت به طور کامل مستقل خواهند شد و این تیم نیازی به اندروید و گوگل نخواهد داشت، اما متاسفانه مسئولین این شرکت هفته گذشته اعلام کردند که به زودی تمامی سرویس‌های این شرکت (حتی آپدیت‌های شبانه‌ای که تقریباً هرروز منتشر می‌شدند) تعطیل خواهند شد.

پس می‌توانیم مطمئن باشیم که سیستم عامل مستقل این شرکت به نام CyanogenOS هیچ وقت عرضه نخواهد شد، اما رام‌های اندرویدی این تیم چه سرنوشتی خواهند داشت؟

از آنجایی که CyanogenMods توسط تعداد زیادی از توسعه دهندگان اندروید ساخته شده‌اند، احتمالاً این رام‌ها کماکان به حیات خود ادامه خواهند داد. خبر بسیار خوبی نیز در این رابطه منتشر شده است؛ گروهی که در سیانوژن مسئولیت توسعه‌ی رام‌های این شرکت را بر عهده داشتند اعلام کرده‌اند که از این پس تحت نام LineageOS به فعالیت خود ادامه خواهند داد. این تیم در بیانیه‌ای اعلام کرده:

بله این ما هستیم، LineageOS ادامه‌ی سیانوژن خواهد بود. زمانی که یک کمپانی پشتیبانی خود از سرویس‌های متن باز را قطع می‌کند به این معنی نیست که این سرویس نابود خواهد شد.

به نظر می‌رسد مسائل مالی و مشکلات مدیریتی و روابط عمومی دلیل اصلی تعطیلی سیانوژن و جدایی این گروه توسعه‌دهنده از شرکت بوده است.

هنوز مشخص نیست که گروه Lineage چه برنامه‌هایی دارند و سیستم عامل‌های این شرکت دارای چه ویژگی‌های جدیدی خواهد بود. اما گفته شده که این تیم در روز 27 دسامبر (یعنی فردا) برنامه‌های خود برای آینده را اعلام خواهند کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها