بالاخره سایبرپانک 2077 پرداخت درون برنامه‌ای دارد یا نه؟!

سایبرپانک 2077 (Cyberpunk 2077) یکی از بزرگ‌ترین و مورد انتظارترین بازی‌های امسال است که در تاریخ 19 نوامبر (29 آبان) عرضه خواهد شد. این بازی که در یک شهر مدرن و در زمان آینده روایت می‌شود، جدیدترین ساخته استودیوی CD Projekt Red پس از ویچر 3، محسوب می‌شود و در آن شخصیت نام آشنای هالیوود، کیانو ریوز (بازیگر فیلم‌های ماتریکس) ایفای نقش کرده است.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که گیمرها در مورد سایبرپانک 2077 دارند،‌ احتمال وجود پرداخت درون برنامه‌ای در بازی است. چرا که شایعات در این رابطه در چند وقت اخیر بسیار قوت گرفته‌اند. اما خوشبختانه این شایعات واقعیت ندارند و امروز تیم توسعه بازی به صورت رسمی نسبت به حواشی پیش آمده واکنش نشان دادند:

هیچ چیزی تغییر نکرده است. سایبرپانک 2077 یک بازی تک نفره بدون پرداخت درون برنامه‌ای است. تنها یک بار هزینه کردن برای خرید بازی کافی است، فریب شایعات را نخورید.

کیانو ریوز در سایبرپانک 2077
کیانو ریوز در سایبرپانک 2077

اگرچه تیم سازنده به وضوح وجود سیستم پرداخت درون برنامه‌ای در بخش تک نفره بازی را رد کرده، اما از طرف دیگر اشاره کرده که چنین سیستمی در بخش چند نفره بازی وجود خواهد داشت:

بخش چند نفره و آنلاین سایبرپانک که یک پروژه جداگانه است، دارای پرداخت‌های درون برنامه‌ای کوچک خواهد بود. اما این خبر جدیدی نیست و ما از یک سال پیش این موضوع را اعلام کرده‌ایم.

به‌کارگیری سیستم پرداخت درون برنامه‌ای در سال‌های اخیر به یک معضل جدی در صنعت بازی‌های ویدیویی بدل شده و اوج حواشی آن را می‌توان در Battlefront 2 دید که در سال 2017 عرضه و با انتقادات شدیدی در همین رابطه مواجه شد. در واقع بسیاری بر این باورند که استفاده از پرداخت درون برنامه‌ای در بازی‌های رایگانی مانند Apex Legends شاید توجیح‌پذیر باشد، اما وقتی گیمرها برای خرید یک بازی 60 دلار هزینه می‌کنند، انتظار دارند به تمام محتوای بازی بدون کم و کاست دسترسی داشته باشند. مسئله‌ای که CD Projekt Red هم به طور کامل از آن آگاه است و به همین دلیل پرداخت درون برنامه‌ای را تنها به بخش آنلاین محدود کرده است. اما همین موضوع هم می‌تواند باعث اعتراضاتی شود که پس از انتشار بازی مطمئناً‌ مشخص خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع beebom
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها