حملات DDoS چندین سایت از جمله توییتر و اسپاتیفای را از دسترس خارج کرد

اگر در روز جمعه به سایت‌های بزرگی نظیر توییتر، نتفلیکس، اسپاتیفای، رددیت و … مراجعه کرده باشید قطعاً با پیام‌های خطا رو به رو شده‌اید، اما در این زمینه شما تنها نبودید و این مشکل گریبان گیر بسیاری از کاربران شد. در واقع حملات متعدد به DNS سرورهای Dyn در روز جمعه باعث ایجاد مشکل برای بسیاری از کاربران آمریکایی و اروپایی شده بود.

این حملات DDoS از ساعت 7 صبح به وقت محلی آغاز شد و به گفته Dyn مرحله نخست حملات به صورت محدود انجام شده اما در بعد از ظهر حملات مجدداً آغاز می‌شود و برای مدتی ادامه پیدا می‌کند. در این رابطه در وبسایت Dyn پیام زیر قابل مشاهده است:«سرویس پیشرفته DNS مدیریت شده Dyn هم اکنون با مشکلاتی رو به رو شده است. کاربران ممکن است با پیام‌های هشدار نادرست در سرویس DNS پیشرفته خود مواجه شوند و در این رابطه مهندسان ما به نظارت و بررسی این مشکل ادامه خواهند داد.»

طبق گزارش CNN، هنوز هیچ هکر یا گروه تروریستی سایبری مسئولیت این حملات DDoS را بر عهده نگرفته است. دولت آمریکا نیز در بیانیه‌ای ذکر کرده:«به تمام سناریوهای ممکن از جمله احتمال فعالیت‌های سایبری توجه خواهیم کرد.» تا فرد یا گروهی که مسئول این حملات است را پیدا کنیم.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع androidauthority
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها