بررسی بازی موبایل منطقه دفاعی Defense Zone

بررسی بازی موبایل منطقه دفاعی Defense Zone

در این مطلب قرار است به سراغ بازی منطقه دفاعی (Defense Zone) برویم. بازی استراتژیکی که احتمالا ساعت‌ها مشغول آن خواهید بود، بدون آنکه متوجه شوید! همچنین در این مطلب خواهید فهمید که چگونه هر مرحله خسته کننده شروع می شود ولی باز هم نمی‌توانید از بازی دست بکشید! در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

بررسی بازی منطقه دفاعی

منطقه دفاعی یک بازی استراتژیک برای سیستم عامل های iOS و اندروید است. ایده این بازی بسیار ساده است و هیچ خط داستانی را دنبال نمی‌کند. بازی از گرافیک فوق العاده‌ای بهره نمی‌برد و تمام بخش‌های آن نسبتا خوب ساخته شده‌اند اما چیز عالی و حیرت انگیزی نیستند. موضوعی که قرار است شما را مجذوب این بازی کند گرافیک و یا خط داستانی نیست بلکه ایده‌ی ساده‌ی آن است. در این بازی شما تعدادی تجهیزات دفاعی در اختیار دارید. دشمنان شما از یک سمت صفحه گوشی وارد می‌شوند، از جاده‌هایی که در بازی مشخص شده است عبور می‌کنند و سعی دارند خود را به انتهای جاده برسانند. تمام کاری که شما باید بکنید این است که تجهیزات دفاعی را به نحوی بچینید که بتوانند بیشترین شعاع ممکن را پوشش دهند و از عبور دشمن جلوگیری کنند.

بررسی بازی منطقه دفاعی

به نظر ساده می‌رسد؟ اصلا اینطور نیست! جاده‌هایی که قرار است دشمنانتان از آن عبور کنند پیچ در پیچ است و می‌توانید با قرار دادن تجهیزات دفاعی نظیر موشک و توپ در نقاط مناسب دشمن را از فاصله‌ای دورتر هدف قرار دهید و پیش از رسیدن به انتهای جاده از بین ببرید. اما اینکه تجهیزات دفاعیتان شعاع زیادی را پوشش بدهند همیشه خوب نیست و گاهی به ضررتان تمام می‌شود! وقتی تعداد نیروهای دشمن زیاد می‌شود، نزدیک بودن تجهیزات به هم باعث سردرگمی آن‌ها شده و بعضا چند دستگاه همزمان یک نیروی دشمن را هدف قرار می‌دهند که در این بازی اصلا چیز خوبی نیست! به هر حال در بعضی مراحل تجهیزاتتان باید به یکدیگر نزدیک باشند و در مرحله ی بعدی باید آن ها را در دورترین فاصله از هم قرار دهید. کوچکترین اشتباه منجر به شکستتان خواهد شد! جا به جا کردن دو وسیله دفاعی با یکدیگر باعث می شود زیاد دوام نیاورید و اضافه کردن تجهیزات دفاعی بیشتر همیشه هم راه‌حل خوبی نیست.

بررسی بازی منطقه دفاعی

در شروع بازی شما مقداری پول دارید و می‌توانید با استفاده از این پول تجهیزات دفاعی بخرید و در جای مناسب قرارشان دهید. در طول بازی و با نابود کردن سربازان و خودروهای دشمن پول بیشتری بدست می‌آورید و می‌توانید تجهیزات دفاعی بیشتری بخرید و یا تجهیزات قبلی را بفروشید. اگر خواستید می توانید تجهیزاتتان را بفروشید(البته با قیمتی کمتر) و پول آن را صرف تجهیزات دیگر کنید. چیزی که در این بین شما را دو دل میکند، خرید تجهیزات جدیدتر و یا ارتقای تجهیزات قبلی است. سیستم ارتقای تجهیزات در این بازی بسیار جالب است. برای مثال شما میتوانید با 50 دلار یک دستگاه موشک انداز بخرید. هر بار که بخواهید این سیستم دفاعی را ارتقا بدهید باید دو برابر دفعه قبل هزینه کنید! در بیشتر مراحل بازی در شرایطی قرار می‌گیرید که پول خرید یک سیستم دفاعی جدید را دارید اما پول ارتقای سیستم های قبلی را ندارید. از طرفی خرید سیستم های جدید هم ممکن است کارآمد نباشد زیرا قدرت سیستم های ارتقا یافته را ندارند و بنابراین باید چندین موج حمله را دوام بیاورید تا پول کافی برای ارتقای تجهیزات را بدست بیاورید.

نسخه رایگان این بازی تعداد کمی مرحله دارد اما گذشتن از هر مرحله یک عمر زمان می برد! هر مرحله به چندین موج حمله تقسیم می شود که از 15 تا 40 موج در هر مرحله متفاوت است. زمانی که موج های اولیه حمله را می گذرانید، بازی بسیار کسل کننده به نظر میرسد. نیروهای دشمن بسیار آرام حرکت می کنند، با اولین شلیک نابود می شوند و انگار انگیزه ای برای رسیدن به انتهای جاده ندارند! اما پس از گذشت چند موج، بازی واقعی شروع می شود.

بررسی بازی منطقه دفاعی

کم کم نیروهای دشمن به قدری قدرتمند می‌شوند که تجهیزات دفاعیتان بر آن ها کوچکترین اثر را خواهد داشت. مبالغ زیادی خرج می‌کنید تا تجهیزات دفاعیتان را ارتقا دهید و پس از آن که این سیستم های دفاعی ارتقا یافته شروع به دفاع می کنند، از قدرت آن ها شگفت زده خواهید شد. اما با گذشت چندین موج نیروهای دشمن قوی‌تر می‌شوند و این روند تا انتهای هر مرحله ادامه خواهد داشت.

بازی به گونه‌ای ساخته شده است که نمی‌توانید به تفکرات استراتژیک خود اعتماد کنید و در هر صورت متوسل به آزمون و خطا خواهید شد. هر مرحله را باید چندین بار طی کنید تا از نقطه ضعف های خود آگاه شوید. در هر مرحله باید موج‌های اول را که بسیار خسته کننده هستند بگذرانید اما پس از مدتی بازی کردن و شکست خوردن، دیگر حس انتقام جویی نمی‌گذارد از بازی کردن دست بکشید.

بررسی بازی منطقه دفاعی

در موج‌های آخر هر مرحله تجهیزات دفاعی زیاد و متنوعی دارید و دشمن هم با انواع و اقسام تانک ها و هواپیماها به شما حمله خواهد کرد. در این شرایط تنها کاری که می‌توانید انجام دهید مشاهده‌ی صفحه نمایش گوشی و گوش کردن به صدای میدان جنگ است. این سر و صدا و شلوغی میدان جنگ هم از جمله دلایلی هستند که احتمالا در این بازی برایتان جذاب خواهد بود و اجازه نمی‌دهد که از بازی دست بکشید. در آخر هم با تمام شدن شارژ گوشی مواجه می‌شوید و تا قبل از آن بعید است که از بازی خارج شوید! البته اگر حس انتقام جویی قوی داشته باشید در حالت شارژ به بازی ادامه خواهید داد و تا تمام کردن مراحل از این بازی دست نخواهید کشید!
منطقه دفاعی از آن دست بازی‌هایی است که به احتمال زیاد نمی‌توانید یک روزه تمامش کنید و باید چندین روز و هفته را به این بازی اختصاص دهید.

بررسی بازی منطقه دفاعی

تاکنون چندین نسخه و به روزرسانی برای این بازی عرضه شده است. برای شروع بهتر است از اولین نسخه شروع کنید و آن را نصب کنید و سپس به سراغ نسخه های دوم و سوم این بازی بروید. نسخه‌ی اول بازی به اندازه کافی جذاب است و علاوه بر آن باعث می شود قدر امکاناتی که در نسخه دوم و سوم به این بازی اضافه شده است را بدانید!

تمام نسخه‌های این بازی را می توانید از اینجا دانلود کنید.

نام اپلیکیشن: Defense Zone
قیمت: رایگان
سازنده: فن گیمز
حجم: ۱۷۰٫۵ مگابایت

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar