اطلاعات بیشتری از اسکنر اثر انگشت التراسونیک گلکسی اس 10 منتشر شد

در حال حاضر، چندین منبع مختلف این شایعه را مطرح کرده‌اند که سامسونگ از یک اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش در گلکسی اس 10 و اس 10 پلاس بهره خواهد گرفت. همچنین شنیده شده است که راه حل سامسونگ برای دستیابی به چنین فناوری پیچیده‌‎ای، بر استفاده از سنسور اولتراسونیک تکیه دارد. در واقع استفاده از چنین سنسوری در یک گوشی هوشمند تازگی دارد و گوشی‌هایی که تا به امروز با فناوری اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر روانه بازار شده‌اند، همگی از راه حل نوری یا اپتیکال استفاده می‌کنند.

یکی از فاش کنندگان مطرح اطلاعات گوشی‌های هوشمند با نام کاربری IceUniverse@ ادعا نموده که به برخی از جزئیات جالب و جذاب در مورد اسکنر اثر انگشت گلکسی اس 10 و اس 10 پلاس دسترسی پیدا کرده است. وی علاوه بر تایید استفاده از راه حل اولتراسونیک در پرچمدارهای آینده سامسونگ، به این نکته اشاره کرده که اسکنر اثر انگشت‌های اپتیکال 30 درصد کندتر عمل کرده و دارای محدوده عملکرد بسیار محدودتری هستند که البته هر دو مورد جزو جنبه‌های کلیدی یک سیستم تشخیص هویت بیومتریک به شمار می‌رود. این ادعا چندان هم بیراه نیست و تست‌هایی که روی دستگاه‌هایی با اسکنر اثر انگشت اپتیکال انجام شده، نشان می‌دهند با وجود درصد موفقیت بسیار بالایی که این سنسورها دارند، کماکان نمی‌توان سرعت آن‌ها را با اسکنر‌های اثر انگشت سنتی و یا حتی سیستم تشخیص چهره مقایسه کرد.

Ice universe درباره اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر گلکسی اس 10 چنین گفته:

در مقایسه با سنسورهای اثر انگشت اپتیکال، اسکنر اثر انگشت اولتراسونیک گلکسی اس 10 سریع‌تر بوده، دارای محدوده تشخیص وسیع‌تری است و در 30 درصد از صفحه نمایش امکان شناسایی اثر انگشت وجود خواهد داشت.

علاوه بر این، گفته شده است که هر دو فناوری اسکنر اثر انگشت التراسونیک زیر نمایشگر و تکنولوژی صفحه نمایش جدید گلکسی اس 10 به صورت انحصاری در اختیار سامسونگ خواهد بود و این شرکت می‌تواند با اتکا به این فناوری‌ها در بازار یکه تازی کند. با وجود اینکه منظور از تکنولوژی صفحه نمایش جدید چیست هنوز به صورت دقیق مشخص نشده اما می توان حدس زد که این فناوری به همان نمایشگر تمام صفحه با دوربین سلفی تعبیه شده در زیر صفحه نمایش که شایعات زیادی درباره آن مطرح شده، ارتباط دارد.

با توجه به اخبار قبلی که حکایت از کنار گذاشته شدن اسکنر عنبیه چشم در پرچمدار آینده سامسونگ داشتند، شایعات اخیر در مورد صفحه نمایش تمام صفحه گلکسی اس 10 منطقی به نظر می رسند. در واقع با توجه به اینکه این گوشی هوشمند احتمالاً دارای یک اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش بوده و فناوری تشخیص چهره برای باز کردن قفل گوشی نیز پشتیبانی خواهد کرد، هیچ نیازی به استفاده از اسکنر عنبیه چشم احساس نمی‌شود.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها