غیر فعالسازی موقت کش یک وب سایت در کروم

اگر اهل وب گردی باشید، حتما تاکنون کلمه Cashe به چشمتان خورده است. مرورگر های مختلف با ذخیره محتوی Cashe، به وب سایت‌ها کمک می‌کنند تا سریعتر بارگذاری شوند. کش عناصر مختلف صفحات نظیر تصاویر و CSS را در حافظه داخلی ذخیره می کنند تا به هنگام بارگذاری مجدد، صفحه مربوطه سریعتر باز شود.

با این حال گاهی اوقات همین کش ذخیره شده موجب می‌شود تغییرات اخیر یک وب سایت در هنگام بارگذاری مجدد اعمال نگردند. در واقع مرورگر صفحه یاد شده را با اطلاعات ذخیره شده بارگذاری می‌کند. در این موقع می‌توان به کمک دکمه F5 و شیفت کش صفحه را به روز کرد؛ در واقع مرورگر با این کار محتوای Cashe را نادیده می‌گیرد و صفحه را همچون بار اول باز می‌کند. با این حال اگر می‌خواهید روند ذخیره کش برای یک وب‌سایت به مدت معین متوقف گردد می‌توانید از بخش توسعه دهنده کروم استفاده کنید (Developer Tools). با مشروح این مقاله آموزشی همراه ما باشید.

وب سایتی که می‌خواهید ذخیره کش آن را متوقف کنید را بارگذاری کنید. حالا دکمه F12 را جهت باز کردن کنسول بفشارید. گزینه More Option را انتخاب کرده و سپس به بخش تنظیمات (Setting) مراجعه کنید؛ مطابق تصویر زیر. این تنظیمات مربوط به کنسول می‌شود و در پروفایل کاربری کروم تغییری ایجاد نمی‌کند.

1

در دسته General (عمومی) گزینه Disable Cashe را پیدا کنید.  بر روی آن کلیک کنید و بخش ابزار توسعه دهندگان را نبندید. به گشت و گذار در دامین مربوطه بپردازید، آن را به روز رسانی کنید، به صفحات مختلف آن بروید و… بدین ترتیب مرورگر دیگر کش مربوط به آن وب سایت را ذخیره نخواهد کرد.

2

اگر کنسول یا همان منوی مربوط به ابزار توسعه دهنده (DEv Tools) تجربه وب گردی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، می توانید آن را از بخش تنظیمات داک جدا کنید. بدین منظور از بخش More Option استفاده کنید؛ نکته مهم این است که به هیچ وجه این کنسول در حین وب گردی بسته نشود. به محض بسته شدن کنسول، مرورگر شروع به ذخیره محتوای کش وب سایت می‌کند. امیدواریم از این مقاله آموزشی نهایت بهره را ببرید.

منبع http://www.addictivetips.com/web/disable-loading-a-webpage-from-the-cache-in-chrome/
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد