توییتر حساب کاربری دونالد ترامپ را مسدود می‌کند؟!

در پی حوادث روز چهارشنبه در پایتخت ایالات متحده، یعنی شهر واشنگتن دی سی، توییتر به دونالد ترامپ هشدار داد که سه توییت خود را حذف کند. به گفته توییتر، سه توییت مذکور سیاست یکپارچگی مدنی این شبکه اجتماعی را نقض می‌کنند و باید حذف شوند.

توییتر با اشاره به وضعیت خشونت‌بار بی‌سابقه در واشنگتن دی سی، حساب کاربری ترامپ را از حدود ساعت 19:00 چهارشنبه به وقت محلی، برای مدت 12 ساعت از دسترس خارج کرده و هشدار داده است که اگر توییت‌های مشکل‌دار حذف نشوند، حساب کاربری رئیس جمهور ایالات متحده برای همیشه مسدود خواهد شد!

هجوم هواداران ترامپ به کنگره

روز گذشته تعدادی از طرفداران ترامپ که نسبت به نتیجه انتخابات سال 2020 اعتراض دارند، مقابل ساختمان کنگره آمریکا تجمع کرده و تعدادی نیز به زور وارد ساختمان شده و خساراتی به بار آوردند. این اقدامات خشونت‌بار در واقع در اعتراض به برگزاری جلسه كنگره برای تأیید نتایج انتخابات ریاست جمهوری انجام شده و هواداران رئیس جمهور فعلی قصد داشتند تا در روند برگزاری جلسه مذکور اخلال ایجاد کنند.

دونالد ترامپ در ابتدا در قبال این حرکات اعتراضی سکوت کرده بود اما در نهایت با انتشار ویدیویی در توییتر از هواداران خود خواست تا به خانه‌های خود بروند اما در عین حال دوباره نتیجه انتخابات ماه نوامبر را زیر سؤال برد. این توییت یکی از آن توییت‌هایی است که توسط توییتر حذف شدند. قبل از حذف توییت‌ها نیز برچسب‌هایی برای هشدار در زمینه محتوای خشونت آمیز و غیرواقعی بودن بر آن‌ها الصاق شده بود.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.