ایلان ماسک با پیشی گرفتن از جف بزوس ثروتمندترین فرد جهان شد!

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و بنیان‌گذار اسپیس ایکس، بالاخره بر سلطه جف بزوس در صدر جدول ثروتمندترین افراد دنیا پایان داد و با سرمایه 185 میلیارد دلاری این عنوان را به خود اختصاص داد.

روز گذشته، سهام قیمت سهام کمپانی تسلا باز هم افزایش پیدا کرد تا به این ترتیب ایلان ماسک از جف بزوس پیشی گرفته و ثروتمندترین فرد جهان شود. جف بزوس، بینان‌گذار و مدیرعامل آمازون از سال 2017 این عنوان را در اختیار داشت و سرمایه فعلی وی نیز در حدود 184 میلیارد دلار برآورد شده است.

افزایش ثروت ماسک در طول یک سال گذشته بسیار چشمگیر بوده و رکورد سریعترین صعود به صدر لیست ثروتمندان تاریخ را شکسته است. آقای ماسک در حالی توانسته لقب ثروتمندترین فرد دنیا را به خود اختصاص دهد که تا 18 ماه پیش به واسطه قرار گرفتن کمپانی تسلا در سراشیبی سقوط در سرخط اخبار قرار داشت!

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان

ایلان ماسک سال 2020 را با سرمایه 27 میلیارد دلاری آغاز کرد و در ابتدای سال به سختی در بین 50 فرد ثروتمند جهان جای می‌گرفت. اما صعود سرسام‌آور ارزش سهام تسلا طی یک سال گذشته و بیش از 9 برابر شدن قیمت آن باعث شد تا در نهایت بیش از 150 میلیارد دلار دیگر به دارایی‌های خالص وی افزوده شود. این در حالی است که سهام شرکت آمازون به واسطه افزایش احتمالی نظارت‌های مالی از سوی دولت، فعلاً در رکود به سر می‌برد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع cnbc
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.